Poprad doma podľahol Zvolenu

POPRAD 22. októbra (SITA) - Hokejisti Popradu na vlastnom ľade podľahli hráčom Zvolena 1:4 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

Hostia išli do vedenia v 9. min gólom Timothyho Coffmana, no domácim sa podarilo vyrovnať v závere prvej tretiny po zásahu Andreasa Štraucha. Víťazný gól stretnutia strelil v 38. minúte hosťujúci obranca Adam Drgoň, ale o svojom triumfe hostia definitívne rozhodli až dvoma gólmi v závere tretej tretiny.

Zvolen sa víťazstvom bodovo dotiahol na Poprad a zásluhou lepšieho skóre ho predstihol a nahradil na 4. mieste. Popradčania prehrali štvrtý zápas v sérii, dosiahli v nich dovedna len 3 góly.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 14. kolo - nedeľa:

HK Poprad - HKM Zvolen 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 20. Štrauch (P. König, Mlynarovič) - 9. Coffman (Obdržálek), 38. Drgoň (Coffman, O. Steen), 56. Ťavoda (V. Fekiač), 60. V. Fekiač (Šišovský)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc st., Stano - Jobbágy, Korba, 1193 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Poprad: A. Ivanov - Jáchym, Š. Fabian, P. König, I. Davydov, D. Šterbák, McDowell, Zadražil - D. Bondra, Heizer, Lichanec - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Matúš Paločko, Matej Paločko, Martančík - Olejník, Vartovník, Ježek
Zvolen: M. Šimko - Ross, Drgoň, Wharton, Hraško, T. Bokroš, Ťavoda, Dubeň, Andersons - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Matis, M. Kytnár, Šišovský - T. Török , L. Jurík, Kelemen - Martin Ďaloga, V. Fekiač, L. Dubeň