Poprad deklasoval na vlastnom ľade majstrovskú Banskú Bystricu

POPRAD 9. februára (SITA) - Jednoznačným víťazstvom hokejistov HK Poprad 6:1 nad hráčmi majstrovskej Banskej Bystrice sa skončilo piatkové stretnutie 45. kola Tipsport ligy 2017/2018.

Za domácich sa v prvej tretine presadili Jindřich Abdul a Dávid Buc. "Kamzíci" nepoľavili ani v druhej tretine, keď ďalšie dva góly pridali Andreas Štrauch a Patrik Svitana. Až za stavu 4:0 pre Podtatrancov sa pripomenuli aj hostia gólom Josha Brittaina. V záverečnej tretine dali definitívnu podobu výsledku domáci obranca Matúš Paločko a druhým gólom v stretnutí Patrik Svitana. Poprad zostáva v tabuľke na 6. mieste so ziskom 77 bodov.

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 3. Abdul (Matej Paločko, D. Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 48. Matúš Paločko (Petran), 57. Svitana (König) - 38. Brittain (Giľák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Kika - Gebauer, Korba