Pohronské derby o čelo tabuľky v prospech Banskej Bystrice

ZVOLEN 15. februára (SITA) - V priamom súboji o čelo tabuľky hokejovej Tipsport ligy zvíťazili hráči Banskej Bystrice nad Zvolenom 4:2 v piatkovom stretnutí 51. kola.

"Barani" viedli pred takmer štvortisícovou návštevou vo Zvolene po druhej tretine 2:1, keď všetky tri góly padli v presilovke. Tri a pol minúty pred koncom vyrovnal Samuel Petráš, no duel do predĺženia nedospel. O 77 sekúnd strelil víťazný gól obranca Vladimír Mihálik. Dve sekundy pred koncom ešte pridal poistku do prázdnej bránky Éric Faille. Zvolen nezískal ani bod v druhom stretnutí v rade. Bystričania odplatili svojmu súperovi nedávnu domácu prehru 2:3 zo zápasu pod holým nebom na Štiavničkách, tzv. Winter Classic. Hráči Banskej Bystrice vedú tabuľku s náskokom 3 bodov pred Zvolenom.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) - 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Selleck, Faille), 60. Faille
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Mitchell 10 min za pästný súboj - Ďatelinka 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano - Tvrdoň, Výleta
počet divákov: 3965

Zvolen: Tomek - Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, Michal Roman, D. Ružička - Handlovský, Kytnár, Vandas - P. Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek - Kelemen, Mitchell, S. Petráš - Andrisík, Holovič, Šišovský
Banská Bystrica: Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - M. Bartánus, Higgs, Lunter - Šoltés, T. Surový, Zigo - Koper, A. Šťastný, Matoušek