Pod Zoborom víťazstvo domácich nad poslednou Žilinou

NITRA 17. februára (SITA) - Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom zápase 52. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad Žilinou 3:1.

V úvodnej tretine síce mali prevahu domáci "corgoni", ale ani jedna z devätnástich striel neskončila za chrbtom Tomáša Fučíka. Naopak, v 17. min sa dostali do vedenia hostia, keď vylúčenie Erika Čaládiho potrestal Filip Surovka. Domáci sa dočkali vyrovnania až v závere druhej časti, keď svoj 27. gól v sezóne zaznamenal Samuel Buček. Slovenský reprezentant mal podiel aj na rozhodujúcom góle stretnutia, keď 32 sekúnd po začiatku tretej tretiny asistoval pri góle Juraja Majdana. Hostia v závere odvolali brankára, hrali v početnej prevahe šiestich proti štyrom, ale gólom do prázdnej bránky spečatil nitrianske víťazstvo Dalibor Bortňák. Stále tak platí, že Žilina naposledy uspela pod Zoborom 26. decembra 2017. V nedeľu jej nepomohlo ani 56 zákrokov brankára Fučíka.

HK Nitra - MsHK Doxxbet Žilina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 38. S. Buček (Bortňák, B. Rapáč), 41. Majdan (S. Buček, M. Slovák), 60. Bortňák - 17. Surovka (Hvila, Kučný)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Novák, Adamec - Orolin, J. Tvrdoň
počet divákov: 1993

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - J. Šiška
Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Dominik Rehák - Síkela, Ondruš, Hrazdíra