Po Trenčíne postúpili do finále juniorskej extraligy aj slovanisti

Juniori Slovana Bratislava v gólovej radosti.

BRATISLAVA  (SZĽH, štu) – Po Trenčíne, ktorý ukončil semifinálovú sériu s Košicami po troch zápasoch v sobotu, sa druhým finalistom stali hokejisti Slovana Bratislava. Tí vo štvrtom dueli o postup do finále vyhrali nad Banskou Bystricou 3:1 a postavia sa tak proti juniorom Dukly. Finálové séria, ktorá sa hrá na 3 víťazné duely, sa začne v sobotu 29. marca v Trenčíne.

Výsledok nedeľňajšieho štvrtého zápasu semifinále play-off extraligy juniorov v hokeji:
Slovan Bratislava - HC´05 Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) - konečný výsledok série: 3:1.

Hokejovejší Banskobystričania môžu ľutovať nevyužité šance v úvodnej tretine, v prvej polovici druhej dvadsaťminútovky hrali  štyri presilovky, využili len jedinú na vedúci gól pohyblivým Kovalíkom.  Domáci obhajca titulu mal veľkú oporu v brankárovi Barošovi a v ofenzíve predčil súpera v efektivite streľby. Základ svojho postupu položil Slovan počas vylúčenia Jendroľa na prelome zápasu, ktorého vylúčenie za faul kolenom na 5 minút a do konca stretnutia potrestali mladí Bratislavčania Šalku a Halamu. Nekompromisný boj pokračoval až do samotného konca. Vedenie prinieslo pokoj na hokejky Slovana a s nimi viacero pekných akcií a šancí. Bystričania sa však v závere opäť zmoblizovali, ale na Baroša už nevyzreli. Naopak pri power play inkasovali v čase 59:20 gól do prázdnej bránky z hokejky Bednariča.