Na 25. Hlinkovom memoriáli dvadsiatykrát triumf Kanady

BRATISLAVA (SZĽH) - Víťazmi mládežníckeho hokejového turnaja Memoriál Ivana Hlinku reprezentácií do 18 rokov sa stali mladí Kanaďania. V sobotňajšom finále v Břeclavi si Kanaďania poradili s rovesníkmi zo Švédska 7:3, keď už v prvej tretine štyrmi gólmi rozhodli o celkovom triumfe. V súboji o bronz predviedli Rusi na ľade v Bratislave fantastický obrat, keď v tretej tretine otočili výsledok z 1:3 na 4:3 aj vďaka trom využitým presiovkým v zápase.  Slovenskí mladíci na turnaji prehrali všetky štyri zápasy a obsadili posledné 8. miesto.

Sobotňajšie výsledky  Memoriálu Ivana Hlinku:
O 3. miesto / Bratislava:
Rusko "18" - Fínsko "18" 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Góly: 3. Ševčenko (Verijajev, Alexejev), 41. Popugajev (Kajumov, Rubtcov), 51. Popugajev (Rubtcov), 53. Kajumov (Popugajev) - 12. Jääskä (Moilanen), 17. Välimäki (Koukkanen), 24. Koppanen (Jokiharju)

Góly: 12. Jääskä (Moilanen), 17. Välimäki (Koukkanen), 24. Koppanen (Jokiharju) – 3. Ševčenko (Verijajev, Alexejev), 41. Popugajev (Kajumov, Rubtcov), 51. Popugajev (Rubtcov), 53. Kajumov (Popugajev)

Finsko: Isokangas – Jokiharju, Välimäki, Salo, Niemeläinen, Reunanen, Kotkansalo, Pylkkänen, Toivola – Oksanen, Mäkinen, Kuokkanen – Tuulola, Somppi, Vesalainen – Koivula, Räsänen, Tolvanen – Moilanen, Koppanen, Jääskä

Rusko: Kaljajev (Suchačev) – Alexejev, Jakovenko, Ryženkov, Makejev, Afanasev, Gromov, Achmetgalijev, Švyrjev – Bajn, Rubtcov, Verba – Popugajev, Ivanov, Kajumov – Verijajev, Ševčenko, Ivanjuženkov – Avramjenko, Meščerjakov, Geraski

Vylúčenia 3:3, presilovky 0:3, oslabenia 0:0.  Rozhodovali:  Baluška, D. Konc – Šefčík, Výleta. Rozhodčí: Baluška, D. Konc – Šefčík, Výleta, 428 divákov

Finále / Břeclav:
Kanada "18" - Švédsko "18" 7:3 (4:0, 2:1, 1:2)
Góly: 3. Dubois, 12. Dubois (Girard), 16. McLeod (Kaspick), 17. Benson (Girard), 28. Kaspick (McLeod), 40. Kyrou (Patrick, Mete), 52. Malestyn (Jost, Dubois) - 34. Bratt (Fällström), 42. Nylander, 43. Fällström (Nylander)

Konečné poradie: 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Rusko, 4. Finsko, 5. USA, 6. Česko, 7. Švajčiarsko, 8. Slovensko