Piate víťazstvo Popradu, dva góly Lapšanského

Detva 21. januára (TASR) - Hokejisti Popradu zvíťazili v utorkovom zápase 42. kola Tipsport Ligy na ľade Detvy 5:3. Dvoma gólmi sa v drese hostí blysol Adam Lapšanský a pomohol "kamzíkom" k piatemu víťazstvu za sebou.

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Poprad 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)

Góly: 29. Ščurko (Andersons, Král), 43. Valent (Gašpar), 53. Žilka (Golian) - 3. Takáč (Kozák, Svitana), 16. Jacobs, 47. Lapšanský (Dalhuisen), 52. Lapšanský, 59. Handlovský. Rozhodovali: D. Konc st., Kókai (Maď.) - D. Konc ml., Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 291 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Gachulinec - Žilka, Zuzin, Šišovský - Král, Podešva, Ščurko - Török, Valent, Gašpar - Čacho, V. Fekiač, Čenka - Lalík

HK Poprad: Vošvrda - Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek, Králik - Svitana, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Vandas - Handlovský, Preisinger, Matúš Paločko - Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko

Už po 128 sekundách zamieril na trestnú lavicu domáci Lalík a hosťom stačila necelá minúta na otvorenie skóre, presadil sa Takáč. Poprad zdvojnásobil náskok v 16. minúte, keď Jacobs predviedol individuálnu akciu a na jej konci skóroval.

V druhej tretine vykresal nádej pre domácich Ščurko, ktorý potrestal dvojminútový trest Popradu za priveľa hráčov na ľade. Detvania aj vyrovnali, keď sa v 43. minúte presadil po vhadzovaní Valent. O štyri minúty neskôr však naklonil misky váh na stranu Popradu Lapšanský a ten istý hráč v 52. minúte pridal aj štvrtý zásah "kamzíkov".

O necelé dve minúty skorigoval Žilka, ale posledné slovo patrilo hosťom, do prázdnej bránky uzavrel skóre Handlovský.