Päť extraligových klubov s pokutami za nešportové správanie fanúšikov

BRATISLAVA (SZĽH) – Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) potrestala päť tipsportligových účastníkov finančnými pokutami. Za nešportové prejavy z tribún počas domácich zápasov musia Slovan, Zvolen, Košice, Trenčín a Poprad zaplatiť každý 300 eur. 

Disciplinárna komisia sa previneniami fanúšikov začala zaoberať na základe zistení delegátov SZĽH, ktorí majú povinnosť zasielať jej správu o stretnutí v prípade, že sa počas zápasu odohrá incident predmetného charakteru. Okrem písomnej správy je delegát oprávnený vyhotovovať obrazové, zvukové alebo iné záznamy preukazujúce nevhodné konanie alebo správanie účastníkov podujatia. 

Disciplinárne konania pre podozrenia zo spáchania disciplinárneho previnenia sa týkali nasledujúcich stretnutí našej najvyššej domácej súťaže: Poprad – Slovan a Zvolen - Nitra z 20. decembra 2019, Trenčín – Zvolen z 22. decembra, Košice – Slovan z 26. decembra a Slovan – Trenčín zo 6. januára 2020. Všetky menované domáce kluby, voči ktorým bolo začaté disciplinárne konanie, dostali pokutu 300 eur. „V prípade každého klubu sme postupovali na základe správy delegáta SZĽH, ktorý v zápise o stretnutí zakaždým jednoznačne uviedol, že došlo k vulgárnemu skandovaniu fanúšikov v extraligových zápasoch. Verím, že týmto rozhodnutím sme vyslali jasný signál, že takéto správanie už nebudeme riešiť len dohovorom,“ povedal na margo pokút predseda Disciplinárnej komisie SZĽH Rastislav Jakubovič.

Ligová rada súťaže jasne deklarovala, že dôrazne odsudzuje akékoľvek vulgárne, xenofóbne či rasistické prejavy a gestá na slovenských štadiónoch a má záujem takéto prejavy na zimných štadiónov eliminovať. Naopak, oceňuje fanúšikovské skupiny, ktoré sa počas stretnutí venujú slušnému povzbudzovaniu svojho mužstva.