Parahokejisti zvíťazili aj v troch prípravných dueloch s Talianmi, v októbri vycestujú na MS

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenskí parahokejisti dosiahli stopercentnú bilanciu v septembrových šiestich medzištátnych dueloch. V úvode mesiaca na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne trikrát zdolali Švédov a rovnako trikrát uspeli aj počas uplynulého predĺženého víkendu proti Talianom. Najbližšie sa Slováci predstavia na majstrovstvách sveta B-kategórie v Kazachstane (6. - 11. októbra v Astane).

Slovenskí reprezentanti v úvodnom piatkovom meraní síl s talianskymi hráčmi triumfovali 4:2 vďaka hetriku Martina Joppu. Štvrtý zásah pridal Miloš Večerek. "Zápas splnil naše očakávania. Nastavili sme úplne inú taktiku ako v súbojoch so Švédmi. Naši hráči pozitívne reagovali na akúkoľvek zmenu v hernom systéme. Prakticky celý zápas sme kontrolovali hru. Herný výpadok bol len v druhej tretine," hodnotil generálny manažér tímu a asistent trénera Miroslav Dráb.

Sobotňajší zápas priniesol vyrovnanejší priebeh. Slováci v ňom prehrávali už o dva góly, ale dokázali otočiť skóre a zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch. Jedným gólom a rozhodujúcim nájazdom sa prezentoval Miroslav Stašák, do streleckej listiny sa zapísali aj Miloš Večerek a Martin Joppa.

"Z našej strany to bol opäť výborný zápas. Dobré plnenie taktických pokynov nám zabezpečovalo vytváranie si gólových šancí. To, čo sme zahodili, to sa však len tak nevidí. Z toho sa musíme jednoznačne poučiť. V tretej tretine po inkasovanom góle na 1:3 sme sa zmobilizovali a bojovným výkonom sme dokázali nepriaznivý stav dorovnať. V závere sme mohli dvakrát rozhodnúť, ale nepodarilo sa. V nájazdoch je to už len lotéria, a tak sme radi, že sme to zvládli, dokázali sa presadiť a zápas sme dotiahli do víťazného konca," uviedol Dráb po druhom stretnutí.

Záverečný tretí duel sa skončil jasným víťazstvom 5:1. V slovenskom drese skórovali piati rôzni strelci - Miloš Večerek, Miroslav Stašák, Martin Joppa, Michal Hlinka a Slavomír Ferenčík. "K poslednému prípravnému zápasu pred odchodom na MS sme pristúpili zodpovedne a prekvapujúco malo stretnutie najjednoduchší priebeh. Najviac nás mrzí zranenie dvoch hráčov. Veríme však, že do začiatku MS v Kazachstane budú v poriadku," zaželal si Dráb.

Slovenskí parahokejisti odletia do dejiska šampionátu 3. októbra, ich návrat je naplánovaný na 12. októbra. Na turnaji v astanskej Tarlan Arene v rámci tamojšieho paralympijského komplexu budú zverenci trénera Ivana Hricka favoritmi na posun do elitnej kategórie. Postupne nastúpia proti Kazachom, Fínom, Britom, Japoncom a Švédom. 

Výsledky

1. zápas 
Slovensko – Taliansko 4:2
Góly SR: Joppa 3, Večerek.

2. zápas
Slovensko – Taliansko 4:3 sn
Góly SR: Stašák, Joppa, Večerek, rozhodujúci nájazd Stašák

3. zápas 
Slovensko – Taliansko 5:1
Góly SR: Večerek, Stašák, Joppa, Hlinka, Ferenčík.