Parahokejisti si zmerali sily so štvrtým tímom ZPH 2022, proti Kórejčanom dosiahli aj jedno víťazstvo

DOLNÝ KUBÍN (SZĽH) – Slovenskí parahokejoví reprezentanti odohrali začiatkom decembra štyri medzištátne prípravné zápasy s výberom Kórejskej republiky, ktorý obsadil štvrté miesto na posledných ZPH v Pekingu 2022. V dueloch s kvalitným protivníkom dosiahli jedno víťazstvo a trikrát prehrali, z toho dvakrát po predĺžení resp. samostatných nájazdoch. 

Kórejčania strávili na Orave dva týždne, počas ktorých sa pripravovali na blížiace sa MS A-kategórie. Podobne ako Slováci, ktorí si vybojovali postup medzi svetovú elitu na októbrovom šampionáte B-kategórie v kazašskej Astane. 

„Sme veľmi radi, že k nám pricestovalo kórejské reprezentačné mužstvo a mohli sme s nimi odohrať štyri kvalitné zápasy. Je to pre nás cenná skúsenosť pred májovými majstrovstvami sveta A-kategórie, pretože Kórejská republika bude našim súperom v skupinovej fáze,“ povedal Ivan Hricko, hlavný tréner slovenskej parahokejovej reprezentácie. 

,,Celému mužstvu patrí absolutórium a treba pred každým hráčom zložiť pomyselný klobúk dolu. Fanúšikom ďakujeme za podporu počas všetkých zápasov,“ uviedol Miroslav Dráb, generálny manažér slovenského parahokeja.

Výsledky 

Slovensko - Kórejská republika 3:4 po predĺžení
Góly:
Joppa, Korman, Ligda 

Slovensko - Kórejská republika 3:6
Góly:
Ferenčík, Večerek, Fojtík 

Slovensko - Kórejská republika 5:2
Góly:
Korman, Ligda, Ferenčik, Stašák, Joppa 

Slovensko - Kórejská republika 3:4 po samostatných nájazdoch
Góly:
Ligda, Stašák, Joppa 

Zostava Slovenska
Brankári:
Eduard Lepáček, Miroslav Pastucha
Obrancovia: Slavomír Ferenčík, Erik Fojtík, Ján Puchein
Útočníci: Martin Joppa, Dávid Korman, Marián Ligda, Miroslav Stašák, Miloš Večerek, Róbert Turic 

Realizačný tím
Miroslav Dráb (generálny manažér a asistent trénera), Ivan Hricko (hlavný tréner), Dávid Poburíni (tréner brankárov), Andrej Granatier (vedúci mužstva/kustód), Veronika Ondečková (gymnastická trénerka, masérka), Zuzana Kršáková (fyzioterapeut), Martina Kormanová (masér), Igor Kupčo (manažér).


Fotogaléria