Ovečkin sa zatiaľ trápi a je skúpy na slovo. Napriek tomu je už lepší ako v roku 2011 na Slovensku

BRATISLAVA 23. mája (SITA) - Mal patriť medzi najväčšie hviezdy hokejových majstrovstiev sveta na Slovensku, zatiaľ sa však trápi.

Ruský kanonier Alexander Ovečkin nazbieral v siedmich zápasov bratislavskej B-skupiny iba tri body za dva góly a jednu asistenciu. Z toho dva body (1+1) získal pri suverénnom triumfe nad Talianskom 10:0. Zdá sa, že rodák z Moskvy nehrá v optimálnej pohode. Dokazuje to i skutočnosť, že zástupcov médií čakajúcich v mixzóne po zápase so žiadosťou o rozhovor väčšinou odmietne jednoduchým: "Možno nabudúce."

Výnimku urobil po víťazstve nad Švédskom 7:4 v záverečnom zápase skupiny. Tridsaťtriročný krídelník Washingtonu a 51-gólový strelec z uplynulej sezóny NHL v ňom zaťažil konto švédskeho gólmana Jacoba Markströma jedným zásahom, keď v 29. min zvýšil na priebežných 3:1. "Hrali sme výborne a nedali sme súperovi vydýchnuť. Dostali sme sa do dobrého tempa a videli ste, ako nám to išlo," povedal Ovečkin rodnou rečou počas svojej niekoľkosekundovej zastávky pri ruských novinároch.

Ovečkinovo trápenie zatiaľ nemusí robiť starosti trénerovi "zbornej" Iľjovi Vorobiovovi. Káder plný hviezd ťahajú iní, na čele s dosiaľ druhým najproduktívnejším hráčom celého podujatia Nikitom Kučerovom (15 bodov, 6+9). Jeho zverenci prešli skupinou ako nôž maslom a ako jediní sú na svetovom šampionáte 2019 stále nezdolaní. Najväčšie problémy Rusom robili Lotyši, ktorí sa ujali vedenia, napokon však ruská mašina triumfovala 3:1. Aj vďaka suverénnym výkonom Ruska svieti pri Ovečinovom mene v tabuľke pravdy osem plusových bodov.

Šancu napraviť si chuť bude mať "Alex Veľký" už vo štvrtok od 16.15 h, keď Rusko nastúpi na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vo štvrťfinále proti tímu USA. "Bude to boj. Nie je dôležité, s kým hráme, vždy chceme zvíťaziť. Iba tak môžeme pomýšľať na zlaté medaily," uviedol Ovečkin.

Napriek slabšej aktuálnej forme kapitán Washingtonu je na tom,čo sa týka individuálnych štatistík už teraz lepšie, ako bol počas ostatných majstrovstiev sveta na Slovensku v roku 2011. Vtedy totiž opustil šampionát v Bratislave a Košiciach bez zisku jediného bodu.