Osemnástka v SHL prvýkrát zvíťazila v riadnom hracom čase, mladíci prekvapili Žiar

Po dvoch vysokých prehrách a takmer dvojtýždňovej karanténe sa hokejisti Žiaru nad Hronom vrátili do zápasového harmonogramu. Na vlastnom ľade si zmerali sily s výberom reprezentačných mladíkov. V jedinom vzájomnom súboji týchto dvoch celkov zvíťazili práve Žiarčania, a tak dúfali, že aj tentokrát si zo zápasu odnesú plný bodový zisk. Mladíci z reprezentačného výberu však podali bojový výkon, vďaka ktorému zaznamenali druhé víťazstvo v aktuálnej ligovej sezóne a prvé v riadnom hracom čase.

TIPOS Slovenská hokejová liga - vložené 64. kolo

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – JOJ Šport SR 18 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 27. Gubančok (Pulščák, Sládok), 48. Romanov (Hlinka, Gašpar) - 20. Mišiak (Jobek), 52. Kukumberg (Križan, Nahalka), 55. Kupec (Kurila, Pitka). Rozhodovali: Adamec, Výleta – Danko, Zelený, strely: 38:26, vylúčení: 4:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 105 divákov.

Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Polukhin, Sládok, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Hrabčák – Jakúbek, Adamčík, Lunter – Pulščák, Gubančok, Chlepčok – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

SR 18: Jurčák – Eperješi, Tomas, Kupec, Chromiak, Petras, Nahalka, Jurčo, Beluško – Križan, Jobek, Kukumberg – Kurila, Pitka, Mišiak – Pekarčík, Pobežal, Rohaľ – Stahoň, Maruna, Žurek

Hráči Žiaru nad Hronom inkasovali v posledných dvoch zápasoch až sedemnásť gólov, pričom sami dokázali zaznamenať len tri presné zásahy. Do stretnutia proti reprezentačným mladíkom tak nastúpili s cieľom odčiniť tieto zlé výkony. Lepší vstup do zápasu zaznamenali hráči reprezentačného výberu, ktorí sa ujali vedenia sedem sekúnd pred koncom prvého dejstva. V druhej tretine sa Žiarčanom podarilo stav zápasu vyrovnať a po góle Romanova v záverečnom dejstve sa dokonca ujali vedenia. Reprezentační mladíci však následne zaradili vyšší výkonnostný stupeň a behom piatich minút vsietili dva presné zásahy, ktorými dali bodku za skvelým obratom.