Osemnástka v druhom vystúpení na piešťanskom turnaji podľahla Nemcom 1:3

PIEŠŤANY (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela v druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch. V piatkovom večernom stretnutí podľahla nemeckým rovesníkom 1:3. O jediný slovenský presný zásah sa v 26. minúte postaral Martin Mišiak.

Zverenci trénera Romana Sýkoru, ktorý na striedačke osemnástky zaskakuje za kmeňového hlavného kouča Ivana Feneša z dôvodu jeho povinností pri dvadsiatke, zaknihovali na turnaji prvú prehru. Vo štvrtok doň vykročili víťazne po výsledku 5:1 nad Dánskom. V sobotu narazia mladíci na posledného súpera v rámci piešťanského podujatia, od 15.00 h vyzvú Bielorusov.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 18 rokov v Piešťanoch

Slovensko – Nemecko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Mišiak (Jenčko, Barcík) – 11.  Rollinger (Sarto), 28. Assavolyuk (Rollinger), 59. Reich.

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 9:19.

Rozhodovali: Štefik, Müllner – Hercog, Durmis – bez divákov.

Zostava SR: Jurčák – Tomas, Krakovský, Barcík, Nátny, Kupec, Nahalka, Pánik, Čulík – Šotek, Gabriel, Mišiak – Molnár, Jenčko, Ondriš – Kukumberg, Pobežal, Križan – Fedák, Zöld, Kopecký. Tréner R. Sýkora

Nemci mali v úvodnej desaťminútovke k dispozícii dve presilové hry, a hoci v nich nestrelili gól, päť sekúnd po vypršaní druhej sa už tešili z vedúceho zásahu. Sarto naservíroval puk Rollingerovi, zabiehajúcemu za chrbát brániaceho slovenského hráča, a ten šťastným lobom po štuchnutí do puku prekonal brankára Jurčáka. Slováci neboli v prvej tretine príliš aktívni v ofenzíve, o čom svedčal aj pomer striel. Za úvodných dvadsať minút na nemeckú bránku vyslali len dve.

V druhom dejstve zvýšili produkciu a zlepšili útočný prejav. V 26. minúte to prinieslo vyrovnanie z hokejky Mišiaka, ktorý si sám v predbránkovom priestore šikovnou kľučkou položil nemeckého brankára a puk poslal do siete. Nemci potrebovali na odpoveď len 125 sekúnd. Za Jurčákov chrbát zapadlo nahodenie od modrej v podaní Assavolyuka.

Tretia tretina mala rýchly priebeh. Slováci v nej mali k dispozícii jednu presilovú hru, ale využiť ju nedokázali a do konca riadneho hracieho času hoci tlačili, vypracovali si len málo ideálnych streleckých pozícií, z ktorých by mohli skóre vyrovnať. Nemci mohli zvýšiť vedenie v 56. minúte, ale Bach trafil iba žŕdku slovenskej bránky. Hosťom sa to napokon podarilo zásluhou Reicha do prázdnej bránky.

Hlas po zápase

Roman Sýkora, tréner SR 18: „Do prvej tretiny sme nenastúpili, ako sme mali. Po víťazstve 5:1 nad Dánskom bol prístup viac ľahkovážny a súper to využil. V prvej tretine bol lepší. My sme zdvihli v kabíne hlas, urobili korektúry v zostave a hra sa zlepšila. Urazili sme však šťastenu, pretože tlak sme mali, ale strely, ktoré šli na brankára, hráči súpera zblokovali. Verím, že chalani si v hlavách vyhodnotia, čo do zápasu dali. Niektorí hráči nehrajú tímovo, čo bol najväčší rozdiel v porovnaní s Nemcami. Toto je prvá vec, ktorú musíme zlepšiť, ak chceme byť úspešní proti Bielorusom.“