Osemnástka odštartovala maďarský trojzápas výhrou

Namiesto Gjöviku Budapešť a Székesféhervár, namiesto súbojov proti Nórsku, Maďarsku a Dánsku trojzápas proti našim južným susedom. Hokejová reprezentácia do 18 rokov musela po výraznom sprísnení protipandemických opatrení v Nórsku improvizovať a namiesto turnaja na severe Európy vycestovala do hlavného mesta Maďarska.

V úvodnom z trojice prípravných duelov zvíťazili zverenci trénera Romana Sýkoru 4:2, keď o svojom víťazstve rozhodli gólmi Ružeka, Zölda a Ondriša v druhej tretine. Domáci v závere zdramatizovali zápas gólom Nemesa, no definitívu podobu výsledku dal v samotnom závere Mišiak.

Bezprostredne po zápase sa slovenská výprava presunula z Budapešti do Székesfehérváru, kde odohrá zvyšné dva duely. Druhý vo štvrtok od 17.00, tretí v piatok od 11.00 h.

Hlas po zápase:

Roman Sýkora (hlavný tréner SR „18“):  „Veril som, že náhla zmena programu  chlapcov neovplyvní, ale zrejme sa predsa len prejavilo, že boli nastavení na Nórsko a napokon sme hrali v Maďarsku. Prvá tretina bola z nášho pohľadu veľmi zlá. Myslím si, že chlapci tento zápas podcenili a inkasovali sme gól v oslabení. To nás dalo mentálne dolu, ale počas prestávky sme si niečo povedali a v druhej tretine sme zlepšili prechod stredným pásmom, zjednodušili sme hru a otočili sme to na 3:1. Stále tam však bolo veľa chýb. V tretej tretine sme potom zápas ubojovali. Víťazstvo sa nerodilo ľahko a s výkonom som nebol spokojný. Máme čo zlepšovať, ale hralo sa v Maďarsku a museli sme sa popasovať aj s rozhodcovským nadržiavaním domácej strane. Nehrali sme ani jednu presilovku a súper ich mal naopak sedem. Nevravím, že to fauly neboli, ale rozhodca zápas určite ovplyvnil. Tento zápas si určite rozoberieme a verím, že v nasledujúcich dvoch zápasoch podáme lepšie výkony.“

Maďarsko „18“ – Slovensko „18“ 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Góly: 14. Kiss (Simon, Salamon), 59. Nemes (Nádasdy) – 23. Ružek (Melicher, Dudáš), 26. Zöld (Marko, Križan), 31. Ondriš (Gabriel, Kopecký), 60. Mišiak (Gabriel)

Vylúčenia: 0-7, strely na bránu 42-30

Maďarsko „18“: Straubinger – Deák, Sántha, Szabó, Szalay, Roszmann, Ritecz, Szabó Rácz – Mihalik, Nádasdy, Nemes, Kiss, Farkas, Nemeth, Ravasz, Balasits, Simon, Trozsák, Weidemann, Dézsi

Slovensko „18“: Gajan – Tomas, Kremnický, Marko, Pánik, Lörincz, Melicher, Čulík, Nahálka – Honzek, Mišiak, Šotek, Kopecký, Gabriel, Ondriš, Križan, Zöld, Lachkovič, Dudáš, Ružek