Organizačný výbor predstavil logo MS žien do 18 rokov 2020 v Bratislave

BRATISLAVA – Sedem mesiacov po svetovom šampionáte mužov bude Bratislava hostiť ďalšie významné hokejové podujatie. Na prelome rokov – od 26. decembra do 3. januára – sa v hlavnom meste zíde osem najlepších krajín na historicky 13. svetovom šampionáte žien do 18 rokov najvyššej divízie. V súvislosti s blížiacim sa termínom šampionátu predstavil organizačný výbor oficiálne logo majstrovstiev.

„Predstavenie loga je jasným signálom toho, že majstrovstvá sveta sa už blížia,“ skonštatovala Ľubomíra Kožanová, riaditeľka Organizačného výboru 2020 IIHF Majstrovstiev sveta žien do 18 rokov.

Ústredným motívom loga je postava hokejistky na pozadí štátnej vlajky Slovenskej republiky. Autorom emblému je grafik Slovenského zväzu ľadového hokeja Matej Murko, ktorý pri príprave loga spolupracoval aj priamo s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF). „IIHF vo svojich manuáloch ustanovuje, ako by mali logá šampionátov vyzerať. Kladie podmienky na farebnosť, veľkosť jednotlivých motívov, či presahy objektov z loga,“ prezradil.

„Samozrejme, každá krajina sa pri organizácii šampionátu snaží do loga vtesnať aj motívy charakteristické pre svoju krajinu. V našom prípade je to okrem vlajky aj estetické dotvárnenie loga pomocou známeho vzoru z Čičmian, ktorý budeme využívať aj v ďalších grafických materiáloch určených pre tieto majstrovstvá sveta,“ pokračoval Murko.

Zaujímavosťou je, že výsledne logo nie je jediným, ktoré musel Murko pripraviť. „Na základe požiadaviek od IIHF sa vždy pripravuje niekoľko desiatok variantov loga. Logo totiž musí byť použiteľné v rôznych podobách. Musí byť vhodné na veľkoformátovú tlač, ako aj na tlač malých dokumentov, či použiteľné na pozadiach rôznych farieb, či v čiernobielej verzii.“

Úvodný zápas šampionátu je naplánovaný na 26. decembra. Niečo vyše tri mesiace do začiatku šampionátu sú už v plnom prúde aj prípravy na šampionát, ktorý bude hostiť Zimný štadión Vladimíra Dzurillu v Bratislave-Ružinove, na ktorom sa pre zápasy šampionátu využijú obe ľadových plochách. 

„Organizačný výbor pracuje na plné obrátky. K organizácii pristupujeme s maximálnou zodpovednosťou. Napokon po olympijskej kvalifikácii žien v roku 2013 je to najvýznamnejšie medzinárodne ženské hokejové podujatie na území Slovenska. Našou ambíciou je pripraviť a zabezpečiť všetko tak, aby zúčastnené krajiny, ale aj priaznivci hokeja odchádzali zo šampionátu len s pozitívnymi dojmami,“ referuje Kožanová

Organizáciu ženského juniorského šampionátu pridelila Slovensku Medzinárodná hokejová federácia na svojom kongrese v máji tohto roku v Bratislave. „Sme mimoriadne šťastní, že šampionát najvyššej divízie hostíme hneď pri historicky prvej účasti našej ženskej ‚osemnástky‘ v top divízii majstrovstiev. Rovnako svedomito k príprave na šampionát pristupuje aj realizačný tím reprezentácie, ktorý už tento týždeň absolvoval s nominovanými hráčkami prvé jednodňové sústredenie zamerané práve smerom k svetovému šampionátu,“ dodala na záver riaditeľka organizačného výboru majstrovstiev.