Organizácia MS18 v Spišskej Novej Vsi so stopercentným nasadením

SPIŠSKÁ NOVÁ VES (SZĽH) – Do začiatku bojov v A-skupine I. divízie majstrovstiev sveta 2020 hráčov do 18 rokov zostávajú necelé tri mesiace. Dejiskom podujatia bude Spišská Nová Ves, ktorá zaujala zástupcov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) už v apríli 2017, keď hostila elitný šampionát v tejto vekovej kategórii.

V takmer 40-tisícovom meste na východe Slovenska sa o podporu domáceho publika bude uchádzať aj naša reprezentácia do 18 rokov, ktorá pod vedením trénera Ivana Feneša zabojuje od 13. do 19. apríla 2020 o návrat do elitnej kategórie MS. O postup bude bojovať s Dánskom, Francúzskom, Kazachstanom, Nórskom a Japonskom.

Prípravu šampionátu má na starosti organizačný výbor so skúseným tímom ľudí, ktorý vedie Aneta Büdi. V našom videorozhovore okrem iného prezradila, kedy si verejnosť bude môcť zakúpiť vstupenky na jeden z vrcholov slovenského hokeja v roku 2020. „Predaj lístkov bude prebiehať od 10. februára. Po hlbšej diskusii sme stanovili jednotnú cenu 12 eur za celodennú vstupenku, ktorá zahŕňa všetky súťažné stretnutia v daný deň," prezradila Aneta Büdi.

Riaditeľka organizačného výboru pripojila, že pre fanúšikov, ktorí plánujú prísť do Spišskej Novej Vsi, budú pripravená aj zaujímavá sprievodná aktivita. „Je ňou fanzóna v blízkosti štadióna, ktorú v koordinácii s organizačným výborom pripravuje mesto Spišská Nová Ves.“

Slováci odohrajú svoje zápasy vždy o 19-tej hodine. Na Veľkonočný pondelok si zmerajú silu s Japonskom a deň po tom s Nórskom. Vo štvrtok 16. apríla nastúpia proti Francúzsku, v piatok proti Dánsku a turnaj zakončia v nedeľu 19. apríla záverečným zápasom proti Kazachstanu.

Ďalšie podrobnosti v súvislosti s organizáciou A-skupiny I. divízie MS v Spišskej Novej Vsi sa dozviete z nášho videorozhovoru: