Na zimnom EYOF-e prehra hokejistov SR so Švajčiarskom

XII. zimný európsky olympijský festival mládeže

BREGENZ - Na XII. zimnom európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v rakúskej spolkovej krajine Voralbersko a Lichtenštajnsku prehrali hokejisti Slovenska s tímom Švajčiarska 1:2 po predĺžení. Na turnaji šesť tímov hokejistov ročníklov 1998 a 1999.

V úvodnom dueli EYOF-u 2015 prekonali mladí Slováci brankára Švajčiarov iba raz, foto eyof2015V úvodnom dueli EYOF-u 2015 prekonali mladí Slováci brankára Švajčiarov iba raz, foto eyof2015

Zverenci trénera Martina Hrnčára sa ujali vedenia v 12. min gólom Rastislava Václava, mladí Švajčiari však napokon otočili nepriaznivý stav. Vyrovnali ešte v prvej tretine, keď skórovali pri dvojnásobnom oslabení nášho družstva. Hrdinom stretnutia sa stal Philipp Kurashev, ktorý strelil oba góly víťazov, ten druhý v 41. sekunde predĺženia. V stredu o 15.00 v hale Aktivpark v Schruns/Tschaggunse budú súperom Slovákov mladíci z Česka.

Hokejový turnaj  EYOF-u 2015 - utorok:

Švajčiarsko - Slovensko 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 12, Václav (Vybíral, Vítek) - 15. Kurashev , 61. Kurashev

Vylúčenia 2:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, strely na bránku 38:20, sledovalo 800 divákov

Druhý utorkový zápas: Rakúsko - Rusko 0:5 (0:2, 0:3, 0:0).

Pondelňajšie stretnutia:

ČR - Švajčiarsko 8:2 (2:1, 4:0, 2:1), trénerom tímu ČR je zlatý zo ZOH v Nagane Róbert Reichel, Rusko - Fínsko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Družstvo SR 17 na XII. zimnom európskom olympijskom festivale mládeže
 Hráči: Martin BODÁK, Samuel BUČEK (SR 18 Projekt), Samuel FERETA, Tomáš HEDERA, Ján KOŽIAK, Dominik VITEK (HC Slovan Bratislava), Viliam ČACHO, Dávid HRENÁK (HK Dukla Trenčín), Jakub LACKA (HK ‘99 Ružinov Bratislava), Adam LIŠKA (HK ‘99 Ružinov/ŠHK KŠK Bratislava), Dušan KMEC (HC Košice), Vladimír VYBÍRAL (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Rastislav VÁCLAV (HK ŠKP Poprad), Marián STUDENIČ (HK 36 Skalica), Samuel SOLENSKÝ (HC Bílí Tygři Liberec ), Samuel RUDY, Adam RUŽIČKA (HC Pardubice/ČR),  Vojtech ZELEŇÁK (HC Sparta Praha/ČR), Patrik HREHORČÁK, Miloš ROMAN (HC Oceláři Třinec, ČR), Martin FEHÉRVÁRY (IF Malmö Redhawks, Švéd.)

Realizačný tím: manažérAndrej Výboh, tréner Martin Hrnčár, asistent trénera Tomáš Kochan, konzultant Ernest Bokroš, masér Michal Hrtús