"Oceliari" ukončili napriaznivú sériu, Košarišťan s čistým kontom

Košice 29. januára (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 v stredajšom zápase 45. kola Tipsport Ligy. "Oceliari" tým ukončili napriaznivú sériu a po piatich prehrách bodovali naplno. Košický brankár Andrej Košarišťan vychytal 5. zápas s čistým kontom v sezóne.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 18. Haščák, 33. Rapáč (Bortňák, Sukeľ), 58. Skokan (Sukeľ). Rozhodovali: Stano, Nagy - Kis-Király (obaja Maď.), Kacej, vylúčení: 7:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 5359 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, Růžička - Květoň, Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, Sukeľ - Rapáč, Bortňák, Klhůfek - Milý, Suja, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Ťavoda, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Bdžoch, Hančák, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Safaraleev, Šimun, Mons - Hričina, Linet, Giľák - Chalupa, Toma, Hvila - Farkaš

Hostia mohli ísť do vedenia v 4. minúte, ale Korhonen neuspel v úniku na Košarišťana. Prvá tretina priniesla obojstrannú ofenzívnu aktivitu, ale gól padol až v 18. minúte. Haščák využil nedôraz defenzívy súpera a po individuálnej akcii prekonal aj Trenčana - 1:0.

Náskok Košičanov nezvýšili dve minúty po prvej prestávke Sukeľ, ktorý zblízka netrafil ideálne puk pred odkrytou bránkou. V polovici druhej časti neskóroval ani Chovan a gólom sa neskončil ani únik michalovskej dvojice Lalancette - Spilar. Po šanci Michalovčanov platilo známe nedáš-dostaneš, keď sa po Bortňákovej strele v predbránkovom priestore ideálne zorientoval Rapáč a upravil na 2:0. Do konca 2. tretiny pribudlo vylúčených, ale skóre sa nezmenilo aj zásluhou Trenčana, ktorý mal viac práce než domáci Košarišťan.

Košičania v 3. tretine bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. Hostia viackrát pohrozili z brejkov, ale Košarišťan sa nenechal prekvapiť. Michalovčania skúsili v závere zápasu aj hru so šiestimi hráčmi, do prázdnej bránky však inkasovali gól z hokejky Skokana.