O prehre sedemnástky so Švédmi rozhodli úvodné minúty prvej tretiny

PLZEŇ (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov podľahla v druhom vystúpení na Turnaji piatich krajín v Plzni Švédom 0:6. O zápase rozhodli úvodné striedania prvej tretiny. Švédi už v 4. minúte viedli 3:0, následne v 11. pridali štvrtý gól a pohodlne zlomili zápas na svoju stranu.

„Tri korunky“ spustili od úvodného buly veľkú ofenzívnu snahu. Pettersonov pokus zo 44. sekundy zostal nególový, no Erikssonova strela o osem sekúnd neskôr si našla cestu do bránky. O polminútu neskôr sa po rýchlom prechode útočnou modrou čiarou presadil Crookes a v 4. minúte zakončil ničivú kombináciu Zetterlund. Následne sa k pobytu v útočnom pásme odhodlali aj Slováci, no gól nestrelili. Naopak, v 11. minúte inkasovali po profesorskej akcii Švédov od Toressona. Tre kronor výborne korčuľovali, boli silní v osobných súbojoch a priebeh stretnutia bez väčších problémov kontrolovali. V 51. minúte potvrdili jasný triumf presilovkovým gólom Wallenius. Pobyt Radivojeviča na trestnej lavici trval len štyri sekundy. Wallenius pridal v stretnutí aj druhý gól, prečíslenie dvoch proti jednému zakončil nekompromisne – 0:6.

Po úvodnej prehre 4:6 so Švajčiarmi a neúspechu so Švédmi čakajú na zverencov trénera Rastislava Paľova ešte dva duely. Už v sobotu od 14.30 nastúpia proti Česku a nedeľu od 12.30 zakončia turnaj s Fínskom.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov

Slovensko – Švédsko 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)

Gôly: 1. Eriksson (Eklund, Olsson), 2. Crookes (Eklund, Gustafsson), 4. Zetterlund (Nordlund, Pettersson), 11. Toresson (Sterner, Berglund), 51. Wallenius, 59. Wallenius (Crookes, Gustafsson).

Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 18:34.

Rozhodovali: Kostourek – Malý, Dědek ­– 96 divákov.

Zostava SR 17: Pohanka – Kupec, Radivojevič, Fabuš, Bajza, Húževka, Petras, Harvánek, Šlank – Semančík, Tomík, Prokopovič ­– Tomašec, Chovan, Bohoš ­–  Maruna, Liščinský, Šatan ­– Zálešák, Hazala, Liška. Trenér R. Paľov.

Rastislav Paľov, tréner SR 17: „Úvod bol z našej strany katastrofálny. V 10. minúte sme prehrávali 0:4. Ak takému súperovi ako Švédi dožičíme takýto náskok, nie je o čom. Ťažko ich dobehnúť. V druhej tretine sme sa zlepšili, skončila sa 0:0. V tretej tretine sme dostali ďalší gól po zbytočnom vylúčení. Platí, že ak nezachytíme úvod proti takému súperovi, ťažko to doháňať. V prvej tretine nás súper prevýšil vo všetkom, potom sme zlepšili hru do tela a rýchlejšie sme pristupovali k protihráčom. Nedávali sme im toľko priestoru. Pozitívne je, že dve tretiny sme spĺňali potrebný štandard proti kvalitnému protivníkovi.“