Nové Zámky zdolali majstra, v predĺžení rozhodol Štrauch

NOVÉ ZÁMKY 14. novembra (SITA) - Hokejisti Nových Zámkov uzavreli stredajší program zápasov 21. kola najvyššej súťaže víťazstvom nad Banskou Bystricou 3:2 po predĺžení.

Lepšie vstúpili do zápasu hostia, ktorí po góloch kanadských legionárov Guillauma Asselina a Brocka Higgsa vyhrali úvodnú tretinu 2:0. V nasledujúcom priebehu stretnutia ale "barani" doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť. V 23. minúte znížil v presilovke Tomáš Urban a v tretej tretine vyrovnal takisto v početnej prevahe Patrick Kudla. V Nových Zámkoch napokon muselo rozhodnúť až predĺženie. To ukončil 94 sekúnd pred koncom Andreas Štrauch, ktorý blafákom prekonal Stephona Williamsa. Zverenci Milana Jančušku sa tak udržali pred úradujúcim majstrom a patrí im štvrté miesto tabuľky.

MHC Mikron Nové Zámky - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 23. T. Urban (Kudla, Štrauch), 49. Kudla (Bajtek, Štrauch), 64. Štrauch (Kudla, Košarišťan) - 13. Asselin (Higgs, B. Marshall), 16. Higgs (Selleck)
Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše Jakúbek (Nové Zámky) 10 min za bitku a B. Miller (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie sa a 20 min za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - Výleta, J. Tvrdoň
počet divákov: 1912

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, A. Zbořil, J. Jurík - Slávik, Jakúbek, Nejezchleb - Ondrušek, Fábry, Ľ. Buc
Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Biro - Asselin, Higgs, Selleck - Bartánus, É. Faille, T. Török - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, A. Šťastný, Lichanec