Nové Zámky uspeli vo Zvolene po predĺžení

ZVOLEN 23. septembra (SITA) - Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili na ľade Zvolena 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018.

Po bezgólovej prvej tretine poslal hostí do vedenia v polovici zápasu Juraj Jurík. Zvolenčania zakrátko odpovedali gólom Milana Kytnára, za Nové Zámky však o 29 sekúnd neskôr skóroval Andreas Štrauch. Domáci opäť vyrovnali na začiatku tretej tretiny, presadil sa Petr Ulrych.

O víťazstve hostí rozhodol v 3. minúte predĺženia po asistencii gólmana Andreja Košarišťana skúsený krídelník Henrich Ručkay. Nové Zámky majú v tabuľke Tipsport ligy 14 bodov a patrí im druhé miesto.

HKM Zvolen - MHC Mikron Nové Zámky 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 34. Kytnár (Obdržálek, Michal Chovan), 41. Ulrych (Drgoň, Kytnár) - 29. J. Jurík (Hain), 35. Štrauch, 63. H. Ručkay (Košarišťan)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Ľ. Šoltés, Stanzel, 1553 divákov

Zostavy

Zvolen: Skapski - Ulrych, Drgoň, Charnaok, Vandane, Pöyhönen, V. Zeleňák, Andrisík, Michal Roman - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Handlovský, Špirko, Vandas - P.Zuzin, M. Halama, Lušňák - S. Petráš, M. Holovič, Šišovský

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, P. König, A. Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Videlka, Rogoň - Jakúbek, B. Fábry, Ondrušek