Nové Zámky uspeli proti Popradu, v nájazdoch sa vyznamenal domáci brankár Nechvátal

Nové Zámky 18. februára (TASR) - Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v utorok v 51. kole Tipsport Ligy na domácom ľade nad Popradom 3:2 po samostatných nájazdoch.

HC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 3:2 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Jurík (Pavúk), 28. Obdržálek (Magovac), rozh. nájazd Obdržálek - 11. Dzivjak (Králik), 22. Mercier (Zagrapan). Rozhodovali: Baluška, Rencz - Vyšný, Soltész, vylúčení: 7:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1087 divákov.

Nové Zámky: Nechvátal - Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk, Hain, Mikuš - Števuliak, Bajtek, Andrisík - Obdržálek, Fábry, Jurík - Mikula, Holovič, Rogoň - Ondrušek

Poprad: Vošvrda - Chovan, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Paločko, Brejčák, Česánek, Semaňák - Mercier, Zagrapan, P. Svitana - Ri. Huna, Ró. Huna, Matúš Paločko - Kundrík, Bjalončík, Matej Paločko - Králik, R. Svitana, Dzivjak

Novozámčania aj s navrátilcom Hainom v zostave začali mierne aktívnejšie, hra sa však čoskoro vyrovnala, no bol to skôr silový súboj než hokejové umenie. Prvú vyloženú šancu mal až v 6. minúte hosťujúci Kundrik, ale spomedzi kruhov pálil len do brankára.

V polovici tretiny urobil chybu pri vlastnej bráne Andrisík, ale hostia jeho zaváhanie nepotrestali a Nechvátal si poradil aj s následnou príležitosťou prvej popradskej päťky. V 11. minúte urobil hrúbku pri rozohrávke Jurík, keď doslova "nabil" mladučkému Dzivjakovi a ten z ľavého kruhu vymietol domáci vinkel.

Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie Popradčanom, keď využili presilovú hru. Po buly v útočnom pásme sa k puku dostal nekrytý Mercier a bekhendom ho poslal do siete. Krátko na to sa podarilo Zámčanom znížiť. Od modrej vyslal strelu Pavúk a tesne pred bránou ju za Vošvrdu tečoval Jurík.

Hra nabrala na obrátkach a o krátku chvíľu sa domáci dočkali vyrovnania, keď na dvakrát zblízka prekonal Vošvrdu Obdržálek. Na druhej strane podržal Novozámčanov Nechvátal potom, ako Zagrapan naservíroval presnú prihrávku pred bránu Patrikovi Svitanovi. Poslať domácich do vedenia mohol Obdržálek ale po jeho švihu zazvonila tyč popradskej brány. Podtatranci hrali potom presilovku, ale Nechvátal bol opäť na mieste, hlavne pri Brejčákovom pokuse.

V treťom dejstve mohol ako prvý udrieť Matúš Paločko, ktorý sa predral pred domáceho brankára ale ten bol na svojom mieste a vyznamenal sa aj pri následnej veľkej príležitosti Róberta Hunu. Veľmi dobrú šancu mal na druhej strane Ondrušek, ktorý pálil z prvej po vyrazenej Hatalovej strele.

Sľubne vyzerala aj Juríkova možnosť, keď ho k zakončeniu vyzval Obdržálek ale domácemu kapitánovi v poslednej chvíli ukĺzol puk. V úvodnej desaťminútovke ustáli Zámčania takmer tri celé oslabenia, čo ich v ďalších minútach nakoplo. Ich úsilie však pribrzdil Feretov zákrok na Matúša Paločka.

Duel malo nakoniec rozhodnúť predĺženie. V ňom najprv nepresne pálil Bjalončík a následne po jeho prihrávke neuspel zoči-voči brankárovi ani Dalhuisen. Krátko na to nepremenil svoju príležitosť opäť Bjalončík a rovnako pohrdli šancami Mikula a tiesnený Bajtek. O víťazovi tak rozhodli až samostatné nájazdy.

Kým Mercier, Zagrapan, Patrik Svitana, Larkin a Králik na strane Popradu nedali, za domácich bol úspešný Obdržálek. Hviezdou nájazdov bol však domáci gólman Nechvátal.