BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenská hokejová reprezentácia žien po dvoch novembrových triumfoch nad Poľkami odohrá v polovici decembra ďalšie dva prípravné zápasy, tentokrát s Rakúšankami. Trénerka Jenny Potter v spolupráci s generálnou manažérkou Zuzanou Tomčíkovou nominovala hráčky na tréningový kemp a následný dvojzápas. Zverenkyne americkej trénerky sa stretnú 11. decembra v Dolnom Kubíne, kde absolvujú päťdňovú prípravu a potom 16. a 17. decembra dva prípravne zápasy s Rakúšankami.
Nominácia SR Ženy na tréningový kemp v dva medzištátne zápasy s Rakúskom v Dolnom Kubíne v termíne 11. - 17.12.2017:
Meno | Ľ/P | Dátum nar. | Klub | |
BRANKÁRKY | ||||
Romana Kiapešová | Ľ | 26. 9. 1994 | HC ŠKP Bratislava | |
Adriána Štofanková | Ľ | 1. 1. 1999 | ŽHK 2000 Šarišanka Prešov/HK Brezno | |
OBRANKYNE | ||||
Lenka Čurmová | Ľ | 8. 4. 1997 | HC ŠKP Bratislava | |
Lucia Drábeková | Ľ | 8. 2. 1999 | HC ŠKP Bratislava | |
Alexandra Gaborčíková | Ľ | 12. 7. 1997 | ŽHK Poprad | |
Natália Paľová | Ľ | 7. 6. 1996 | ŽHK 2000 Šarišanka Prešo | |
Patrície Mária Dzurinová | Ľ | 6. 8. 1998 | ŽHK 2000 Šarišanka Prešo | |
Gabriela Žitňanská | Ľ | 7. 9. 1996 | ŽHK 2000 Šarišanka Prešo | |
Lenka Durániková | Ľ | 17. 10. 1998 | MŠKM Trebišov | |
ÚTOČNÍČKY | ||||
Iveta Klimášová | P | 14. 1. 1998 | HC ŠKP Bratislava | |
Tatiana Korenková | Ľ | 14. 10. 1998 | HC ŠKP Bratislava | |
Romana Košecká | Ľ | 24. 5. 1999 | HC ŠKP Bratislava | |
Viktória Maskaľová | Ľ | 23. 12. 1999 | HC ŠKP Bratislava | |
Kristína Obercianová | Ľ | 6. 9. 1996 | ŽHK Poprad | |
Patrícia Gorecká | Ľ | 3. 11. 1996 | ŽHK Poprad | |
Andrea Fortunová | P | 1. 5. 1995 | ŽHK 2000 Šarišanka Prešov | |
Miriam Mikesková | P | 19. 5. 1995 | HC Topoľčany/ŽHK Poprad | |
Lucia Záborská | P | 17. 9. 1998 | MsHKM Žilina/MHK Martin | |
Lívia Lučová | Ľ | 16. 1. 1993 | Nait Ooks (KAN) | |
Alica Miháliková | Ľ | 27. 5. 1993 | Nait Ooks (KAN) | |
Nikola Gápová | Ľ | 19. 6. 1989 | Espoo Blues (FIN) | |
Nikol Čupková | Ľ | 4. 11. 1992 | HC Agidel Ufa (RUS) | |
REALIZAČNÝ TÍM | ||||
Generálna manažérka | Zuzana Tomčíková | |||
Manažérka | Ľubomíra Kožanová | |||
Hlavná trénerka | Jenny Potter | |||
Asistent trénerky | Ján Bezdek | |||
Asistent trénerky | Róbert Marton | |||
Tréner brankárok | Michal Zemančík | |||
Kondičný tréner | Róbert Kresťanko | |||
Lekár | MUDr. Rajmund Szikora | |||
Masér | Jozef Hrtús |
Zraz nominovaných je v pondelok 11. decembra 2017 do 12:00 na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne.