Nominácia: Osemnástku čaká cez víkend dvojzápas s Českom, Feneš: Veľmi sa tešíme

PIEŠŤANY (SZĽH) – Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov čaká po ročnej odmlke vytúžená medzinárodná konfrontácia. Počas najbližšieho víkendu absolvuje v Piešťanoch prípravný dvojzápas s českými rovesníkmi. Oba duely, v piatok aj v sobotu so začiatkom o 17.00 h, sa vzhľadom na nelichotivú epidemiologickú situáciu uskutočnia za dodržania prísnych opatrení.

Reprezentácia do 18 rokov sa od začiatku sezóny pripravuje centralizovane v rôznych etapách podľa vývoja epidémie. Ročník síce odštartovala niekoľkými zápasmi v juniorskej extralige či Slovenskej hokejovej lige, no od polovice októbra vzhľadom na pozastavenie oboch súťaží nútene pauzovala. Po reštarte SHL sa do hry vrátila koncom novembra, no v SHL stihla odohrať len päť stretnutí. Chod prípravy pozastavilo prepuknutie ochorenia COVID-19 medzi hráčmi v kabíne, ktoré oddialilo pokračovanie projektu na začiatok januára. Odvtedy odohrali zverenci trénera Ivana Feneša dvanásť prvoligových duelov, štyri s víťazným koncom.

Nedávno si poradili s omladenými formáciami lídra SHL zo Žiliny 4:1. „Na chlapcoch vidno chuť i progres vecí, ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Je pozitívne, že ich aplikujú i v zápasoch. Vieme, že keď ich chceme posúvať ďalej, musíme tvrdo pracovať. Chlapci si drinu osvojili. Majú čistú myseľ, v procese rozvoja sú nápomocní. Je to vidno aj na výkonoch v SHL,“ hovorí tréner osemnástky Ivan Feneš.  

Odmenou tvrdej a sústredenej práce je víkendový dvojzápas s Českom, na ktorý sa aj šéf striedačky veľmi teší: „Rok sme nehrali na medzinárodnej scéne, veľmi sa tešíme. A hoci momentálne panuje doma i vo svete nelichotivá situácia, podarilo sa nám na Čechov zložiť veľmi solídny tím. Gro hráčov sa pripravuje centralizovane v Piešťanoch, za čo sme šťastní. Doplní ich šesť hráčov z našej extraligy a traja z Česka, kde hrávajú prvú ligu.“

Hoci dvojzápas s Čechmi neprichádza z epidemiologického hľadiska v ideálnom čase, má svoj účel. A to hneď z viacerých hľadísk. „Prvým je, že chlapci s ročníkom narodenia 2003 prídu druhý rok za sebou o účasť na majstrovstvách sveta. Navyše rok nemali medzinárodnú konfrontáciu, ktorú už nutne potrebujú. Aj z toho hľadiska, že o desať mesiacov ich čaká boj o miestenky na juniorské majstrovstvá sveta. Chceli sme ich vidieť v kvalitnej zostave. K dispozícii máme ja mladších chlapcov, ktorých si zasa chceme pripraviť pre osemnástku v budúcej sezóne. Svojou kvalitou a výkonmi si vypýtali miesto v nominácii na tento dvojzápas,“ vysvetlil Ivan Feneš.  

Oba prípravné duely slovenskej a českej reprezentácie do 18 rokov v Piešťanoch sa uskutočnia bez divákov, navyše za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení. Vstup do priestorov štadióna pre aktérov zápasu, organizátorov či novinárov bude možný len s aktuálnym potvrdením o negatívnom výsledku testu na koronavírus. S ohľadom na minimalizovanie vzájomného kontaktu budú mať oba tímy vyčlenený osobitný vchod. Samozrejmosťou bude povinné nosenie rúšok v priestoroch štadióna okrem diania na ľadovej plochej, pravidelná dezinfekcia a dodržanie rozostupov všade tam, kde to bude možné.

Keďže účasť divákov na zápase nebude možná, Marketing SZĽH pripravuje z oboch zápasov online stream na svojom youtubovom kanáli. Pre viac informácií sledujte všetky komunikačné kanály SZĽH na sociálnych sieťach vrátane webovej stránky.  

 

Nominácia SR 18 na 2 prípravné zápasy s ČR (12. - 13. 2. 2021) 

Hráči podľa klubov
Jakub DEMEK HC Košice
Rastislav ELIAŠ HC Košice
Leo EPERJEŠI HC Košice
Michal KAPIČÁK HC Košice
Jozef Viliam KMEC HC Košice
Matej MARINOV MMHK Nitra
Samuel SOCHA MMHK Nitra
Adam SÝKORA MMHK Nitra
Marek ŠRAMATY MMHK Nitra
Servác PETROVSKÝ ŠHK 37 Piešťany
Maxim ŠTRBÁK ŠHK 37 Piešťany
Boris ŽABKA ŠHK 37 Piešťany
Filip MEŠÁR HK ŠKP Poprad
Markus SUCHÝ HK ŠKP Poprad
Alex ŠOTEK HK ŠKP Poprad
Maximilán BUBICA HC Slovan Bratislava
Luca KRAKOVSKÝ HC Slovan Bratislava
Ondrej MOLNÁR HK Nitra
Šimon NEMEC HK Nitra
Tim DANIELČÁK HK Dukla Trenčín
Šimon MIKLOVIČ HK Dukla Trenčín
Dalibor DVORSKÝ HC´05 Banská Bystrica
Šimon GROCH HOBA Bratislava
Adam ŽLNKA HC 07 Detva
Filip KUBIRIDŽÁK MsHKM Žilina
Kevin HORVÁTH HC AC Havířov (ČR)
Róbert BAČO HC Energie Karlovy Vary (ČR)
Ľubomír KUPČO HC Energie Karlovy Vary (ČR)
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Branislav Varga
Hlavný tréner Ivan Feneš
Asistent trénera Tibor Tartaľ
Asistent trénera Boris Žabka
Tréner brankárov Peter Kosa
Kondičný tréner Milan Kabát
Mentálny tréner Maroš Stanislav
Konzultant Jozef Stümpel
Lekár MUDr. Ján Hendrich
Masér Ľuboš Ondrejka
Masér Štefan Sýkora

PROGRAM DVOJZÁPASU V PIEŠŤANOCH

Piatok 12. februára o 17.00: SR 18 – ČR 18

Sobota 13. februára o 17.00: SR 18 – ČR 18