Nominácia: Králik pokračuje pri ročníku s veľkým potenciálom, viaceré opory uvoľnil do osemnástky

BRATISLAVA (SZĽH) - Krátko po skončení výcvikového tábora reprezentácie do 16 rokov bude pokračovať Hokejové leto tréningovým kempom sedemnástky. Zverenci hlavného trénera Ivana Králika strávia v Martine tri dni od 19. do 21. júna. V nominácii figuruje 34 hráčov, z toho štyria brankári.

Tridsaťdeväťročný Králik pôsobil v predchádzajúcej sezóne na striedačke šestnástky a po solídnych medzinárodných výsledkoch s hráčmi ročníka 2007 poskočil o úroveň vyššie. "Teší ma, že môžem naďalej pracovať s chlapcami, s ktorými mám skúsenosť z minulej sezóny. Čakajú nás ďalšie výzvy a kvalitné turnaje. Verím, že spolupráca bude pokračovať v rovnakom duchu, ako sme ju začali v uplynulom ročníku," povedal Králik, ktorý ešte ako kouč šestnástky zaznamenal triumfy nad Fínmi alebo Čechmi.

"Ročník 2007 má veľký potenciál. Dokázali sme to zatiaľ na každom turnaji, kde sa sme sa predstavili. Vo všetkých dueloch sme hrali vyrovnane s tímami zo svetovej špičky. V minulosti sme v kategórii do 16 rokov nemohli pravidelne nastupovať proti Čechom, Fínom alebo Švédom v ich najsilnejšom zložení. Boli to pre nás skvelé skúsenosti a žiaden z nominovaných hráčov na jednotlivé akcie nesklamal. Máme široký záber chlapcov, čo je výborná správa," pokračoval niekdajší prvoligový útočník, ktorý na klubovej úrovni pôsobí pri michalovskej mládeži.

Vyššia kvalita hráčov ročníka 2007 sa prejavila aj na nominácii na Hokejové leto v Martine. V sedemnástke chýbajú viaceré opory ako Vladimír Dravecký, Luka Radivojevič, Tobias Tomík alebo Ján Chovan. "Nomináciu sme skladali aj na základe informácií z reprezentácie do 18 rokov, kde si vybrali niekoľkých hráčov spadajúcich vekovo ešte do sedemnástky. Potom sme tomu prispôsobili výber chlapcov tak, aby sme mali k dispozícii šesť pätiek a štyroch brankárov. Viacerých hráčov sme už videli a zároveň sme nominovali aj zopár hokejistov, s ktorými sme ešte nepracovali, ale ich výkony gradovali v závere minulej sezóny a zaslúžili si miesto v tíme," objasnil Králik.

Sedemnástka absolvuje na úvod výcvikového tábora dva tréningy na ľade, po ktorých budú nasledovať dva modelované zápasy. "Prvé dve tréningové jednotky budú zamerané skôr na zapracovanie a na tréning zručností, pretože ak aj hráči chodia na ľad, určite v tomto období nie sú na ľade v takom objeme, ako to býva počas sezóny. Potom ich uvidíme v zápasoch, v ktorých si zahrajú v dvoch skupinách proti sebe," dodal. 

Nominácia SR 17 na VT v Martine (19. - 21. 6.)

Hráči podľa klubov
Michal ČUNDERLÍK BARANI Banská Bystrica
Roberto Leonardo HENRIQUEZ HC SLOVAN Bratislava
Patrik RUSZNYÁK HC SLOVAN Bratislava
Adam SALOŇ HC SLOVAN Bratislava
Samuel SLOVÁK HC SLOVAN Bratislava
Roman TALIGA HC SLOVAN Bratislava
Tomáš TOMAŠKOVIČ HC SLOVAN Bratislava
Jakub HABLA HOBA Bratislava
Ivan BERČÍK HK Brezno
Michal PRÁDEL MHK Dolný Kubín
Andrej ZUŠČÁK HC Košice
Tomáš VAJKO HC Lučenec
Tomáš CHRENKO HK Nitra
Matúš LISÝ HK Nitra
Adam NEMEC HK Nitra
Matej BAJZA MMHK Nitra
Dominik DANKO HK ŠKP Poprad
Andreas STRAKA HK ŠKP Poprad
Alex MIŠIAK MHKM Skalica
Jakub POLČÍK HK Spišská Nová Ves
Patrik FÜLÖP HK DUKLA Trenčín
Martin KALIS HK DUKLA Trenčín
Dávid BALÁŽ HK Trnava
Mário KOHÚT HK Trnava
Michal PRISTACH HK Trnava
Patrik BREZÁNI HKM Zvolen
Lukáš HUKEL HKM Zvolen
Jakub DUBRAVÍK VLCI Žilina-mládež
Adam KALMAN HC Olomouc/ČR
Jakub HÁJEK Piráti Chomutov/ČR
Oliver LACKO EHC Mníchov/Nem.
Marcus KRŠÁK Malmö Redhawks/Švéd.
Michal ČAPOŠ SDE HF/Švéd.
Samuel MIŠÁK Des Moines Buccaneers/USA
REALIZAČNÝ TÍM
Manažérka Chelsea Jeanette KUBEK
Hlavný tréner Ivan KRÁLIK
Asistent trénera Rastislav PAĽOV
Asistent trénera Roman SÝKORA
Tréner brankárov Maximilian BAČA
Kondičný tréner Dávid KUREJ
Lekárka Eva BALÁŽI
Masér Miroslav HARVANČÍK

Náhradníci (na telefonické zavolanie): BARANI Banská Bystrica – Tomáš GREČMAL, HO HAMIKOVO Hamuliakovo – Miroslav SVRČEK, HC Košice – Marcel KIMÁK, Timotej KUBIZNIAK, Ricardo PAVLÍK, Draci Liptovský Mikuláš – Kristián KRIŠKA, Viktor STAS, MMHK Nitra – Sebastián KRAJČI, HK ŠKP Poprad – Lukáš KNAPÍK, Tomáš NOVOBILSKÝ, MHKM Skalica – Tobias UHLÍK, HK DUKLA Trenčín – Dávid BÓRIK, HKM Zvolen – Daniel NECPÁL, VLCI Žilina-mládež – Dávid OLEJNÍK, Lukáš URDÁK.