Nitra vďaka famóznej prvej tretine triumfovala v Budapešti

BUDAPEŠŤ 13. februára (SITA) - Hokejisti Nitry zvíťazili v stredajšom zápase 50. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad domácim tímom MAC Budapešť 7:4.

"Corgoňom" fantasticky vyšla najmä úvodná tretina, v ktorej nastrieľali poltucet gólov. Po dvadsiatich minútach viedli 6:0, pričom sa strelecky presadilo šesť rôznych hráčov. Vyzeralo to na poriadny debakel, no opak bol pravdou. Hráčom z hlavného mesta Maďarska sa podarilo zápas zdramatizovať. V prostrednej časti dvakrát skóroval Tomáš Klempa, ďalšie dva góly pridali jeho spoluhráči, a tak bol zrazu náskok nitrianskych hokejistov iba dvojgólový. Záverečnú tretinu ale zverenci Antonína Stavjaňu zvládli a ich víťazstvo spečatil svojim druhým presným zásahom v stretnutí Judd Blackwater. MAC Budapešť zdolali Nitrania aj piatykrát v sezóne, pričom v týchto zápasoch zaznamenali dovedna 29 gólov.

MAC Budapešť (Maď.) - HK Nitra 4:7 (0:6, 4:0, 0:1)
Góly: 23. Dansereau (Dudás, J. Brown), 30. T. Klempa (Dansereau, J. Brown), 30. Pozsgai (C. Bodó, Macaulay), 36. T. Klempa (C. Bodó) - 6. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 9. Kerbashian (M. Slovák, Morrison), 10. Bortňák (B. Rapáč), 12. Korím (M. Versteeg, B. Rapáč), 13. Blackwater (Majdan, M. Slovák), 15. Čaládi (Morrison), 58. Blackwater (Mezei, Lantoši)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše J. Brown (MAC Budapešť) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:3, oslabenia 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Tvrdoň, Vyšný

Budapešť: Bálizs (12. Rajna) - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Vokla, Garát, Bugár - C. Bodó, C. Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa
Nitra: Hanuljak (30. Šimboch) - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - Minárik