Nitra rozhodla o triumfe nad Liptovským Mikulášom vo fantastickej tretej tretine

NITRA 31. októbra (SITA) - Hráči Nitry triumfovali nad hokejistami Liptovského Mikuláša suverénne 5:0 v stredajšom stretnutí 18. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Domáci sa dlho v koncovke trápili, ale všetko si vynahradili v záverečnej tretine, keď strelili všetky góly. Úvodnú ranu zasadil Liptákom Judd Blackwater. Tridsaťjedenročný kanadský center o dve minúty ideálne prihral Markovi Slovákovi, ktorý zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Nitrania v 51. min nasúkali Liptákom ďalšie tri zásahy v priebehu 29 sekúnd. Liptovský Mikuláš neuspel po štyroch víťazstvách.

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Góly: 43. Blackwater, 45. Marek Slovák (Lantoši, Blackwater), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Bortňák, J. Majdan), 51. Fominych
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše J. Šiška (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Németh - P. Smrek, Pálkövi
počet divákov: 2309

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Fominych, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - S. Buček, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, D. Richard - J. Majdan, Čaládi, J. Šiška
Liptovský Mikuláš: Kislicyn (51. Bátory) - Mezovský, Nádašdi, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Matej Bača, J. Nemec - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Piatka, Tamáši, Nechaj - Števuliak, Uhrík, A. Lištiak