Nitra prehrala v 1.finálovom dueli Vyšehradského pohára s Jastrzebím 2:3

NITRA - Hokejisti HK Nitra prehrali v prvom finále o Vyšehradský pohár. V stredu na domácom ľade podľahli poľskému Jastrzebiu 2:3. Odveta je na programe o týždeň 16. januára v Poľsku.

Vyšehradský pohár 1. finále:

HK Nitra - GKS Jastrzebie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 3. Scheidl (Morrison, Blackwater), 41. Koyš (Yellow Horn, Morrison) - 6. Nalewajka (Jaborník, Iossafov), 29. Pas (Kasperlík, Gorny), 36. Jass (Gorny). Rozhodovali: Konc, Novák - J. Konc ml., D. Konc ml., vylúčení: 1:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1211 divákov.

Nitra: Hanuljak - Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, S. Rácz, A. Sloboda, Kubka, Korím - Csányi, Kollár, Yellow Horn - Fominych, Blackwater, Scheidl - Buček, Lušňák, Koyš - Hrušík, Minárik, Tábi

Jastrzebie: Raszka - Jass, Górny, Jaborník, Auvinen, Giminski, Michałovski, Matusik, Radzieńciak - Urbanowicz, Wałega, Kasperlík - L. Nalewajka, Virtanen, Iossafov - Jarosz, Pař, R. Nalewajka - Chorazyczewski, Kulas, Pelaczyk

Nitrania sa hneď v úvode presvedčili, že proti nim stojí korčuliarsky veľmi zdatný súper. Hráči poľského Jastrzebia robili domácim problémy. Ako prví otvorili skóre v 3. minúte "Corgoni", no bolo to naposledy, čo zverenci trénera Bažányho viedli. Po Morrisonovej strele sa ujal teč Scheidla. V 6. minúte vyrovnal rovnakým spôsobom Nalewajka. V prostrednej tretine sa Nitre nedarilo a hostia dokázali dvakrát udrieť. V polovici zápasu ich poslal do vedenia Pas a tretí gól strelil lotyšský obranca Jass. Nitrania začali tretiu tretinu dobre, keď na 2:3 znížil po štrnástich sekundách Koyš. Zvyšok tretiny sa odohrával prakticky stále v pásme Poliakov, no domáci aj napriek viacerím dobrým šanciam vyrovnať nedokázali a do odvetného zápasu pôjdu s jedonogólovým mankom.