Nitra na domácom ľade zdolala Košice, hrdinom trojbodový Kerbashian

NITRA 9. decembra (SITA) - Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom zápase 31. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Košicami 5:3. "Oceliari" pod Zoborom trikrát viedli, ale svoju víťaznú sériu nedokázali predĺžiť.

Za hrdinu stretnutia možno označiť kanadského legionára Kala Kerbashiana. V druhej tretine asistoval pri oboch góloch svojho tímu a v 50. minúte rozhodol o triumfe Nitry po vydarenom teči strely Graema McCormacka od modrej čiary. Hostia v samom závere duelu ešte skúsili hru bez brankára, no definitívnu bodku za stretnutím dal presnou strelou cez celé klzisko Kenney Morrison. Nitra vyhrala desiaty z ostatných jedenástich zápasov a na Košice stráca už len štyri body.

HK Nitra - HC Košice 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Góly: 19. E. Čaládi, 23. Bortňák (Majdan, Kerbashian), 28. Majdan (Kerbashian), 50. Kerbashian (McCormack, Lantoši), 59. Morrison - 15. Hričina (M. Haščák, Ignatuškin), 27. Koch (L. Nagy), 30. Ignatuškin (Koch)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, A. Nagy (Maď.) - J. Tvrdoň, Soltész (Maď.)
počet divákov: 3107

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - Hrušík, Bortňák, S. Buček - Pätoprstý, J. Šiška. E. Čaládi
Košice: Habal - M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli, Šoltés - L. Nagy, Brophey, Kafka - P. Lušňák, Ignatuškin, M. Haščák - Hričina, Suja, Spilar - Š. Petráš, Galamboš, Klíma