Nitra doma proti Detve nezaváhala

Nitra 28. februára (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 3. kole nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 7.-12. miesto nad HC 07 WPC Detva 5:1.

HK Nitra - HC 07 WPC Detva 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly: 1. Buček (Šiška), 6. Versteeg (Lušňák, Kollár), 9. Tábi (Lušňák, Pupák), 23. Lušňák (Tábi, Kollár), 26. Scheidl (Yellow Horn, Fominych) - 30. Klíma (F. Fekiač, Gašpar). Rozhodovali: Fridrich, Lokšík - Valo, Gegáň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2072 divákov

Nitra: Burgart - McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda - Buček, Šiška, Csányi - Fominych, Yellow Horn, Scheidl - Lušňák, Kollár, Tábi - Čaládi, Minárik, Hrušík - Mrázik

Detva: Zalivin (26. Mosný) - Lalík, Andersons, Gachulinec, Golian, F. Fekiač, Jendroľ, Turan - Ščurko, Podešva, Král - Gašpar, Valent, Klíma - Surový, V. Fekiač, Ľupták - Čenka, Čacho

Rolu favorita potvrdzovala Nitra už od úvodných minút. Po tridsiatich sekundách sa ako prvý presadil Buček. Neskôr ho v 6. minúte napodobnil peknou strelou švihom Mitch Versteeg a trojgólový náskok domácim zabezpečil Tábi.

Aj v druhej tretine pokračovali Nitrania v strieľaní gólov. V 23. minúte sa pohral s obranou Detvy Lušňák a presnou strelou zvýšil na 4:0. Piaty gól z hokejky Scheidla vyhnal z brány Zalivina, ktorého nahradil debutant Mosný. Detve sa podarilo v polovici zápasu znížiť na 5:1 zásluhou Klímu.

Rovnaký hráč mohol streliť aj druhý gól na začiatku tretej tretiny. Voľný puk však pred ním stihol odpáliť brankár Burgart. Domáci brankár už tak presvedčivý nebol pri strele Goliana v 49. minúte, ktorú podcenil a pred gólom ho zachránila horná žŕdka. V závere mohla Nitra pridať ďalšie góly, ale vo výbornom svetle sa ukázal brankár Mosný, ktorý pri svojej premiére v najvyššej súťaži ani raz neinkasoval.