Nitra doma porazila Michalovce

Nitra 8. marca (TASR) - Hokejisti HK Nitra vyhrali v dueli 7. kola nadstavby v skupine o 7.-12. miesto Tisport Ligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 a na svojho súpera sa dotiahli na rozdiel jediného bodu.

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Góly: 6. Yellow Horn (Kollár, Buček), 10. Fominych (Minárik), 24. Yellow Horn (Morrison, Kollár), 35. Minárik (Kubka), 44. Blackwater (Morrison) - 1. Lalancette (Korhonen), 2. Hvila (Toma), 54. Hančák. Rozhodovali: Lokšík, Adamec - Jurčiak, Frimmel, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Mašlonka (Michalovce) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1984 divákov.

Nitra: Burgart (2. Nagy) - Pupák, M. Versteeg, S. Rácz, Kubka, Mezei, Morrison, McNally, A. Sloboda - Scheidl, Kollár, Lušňák - Buček, Šiška, Blackwater - Čaládi, Yellow Horn, Csányi - Fominych, Minárik, Hrušík

Michalovce: Surák (41. Trenčan) - Pukka, Ventelä, Hančák, Mesikämmen, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia, Borov - Korhonen, Lalancette, Phillips - Giľák, Galamboš, Šimun - Štrauch, Linet, Mašlonka - Chalupa, Toma, Hvila

Nitrania nezachytili úvod a už po necelých dvoch minútach prehrávali 0:2. Burgart inkasoval hneď z prvej strely, keď ho z uhla prekvapil Lalancette. Kanadský brankár sa v bráne dlho neohrial a po góle Hvilu prenechal miesto Nagyovi. Michalovčania následne poľavili a domáci chytili výborný rytmus hry. V 6. minúte znížil prudkou strelou Yellow Horn a v 10. minúte vyrovnal na 2:2 nečakanou strelou po vhadzovaní Fominych.

Druhá tretina už jasne patrila "corgoňom". V 24. minúte otočil stav druhým gólom v zápase Yellow Horn. Michalovčania boli čoraz častejšie pod tlakom a inkasovali aj štvrtýkrát. V 35. minúte urobil chybu brankár Surák, ktorý pri skoku za pukom nechtiac nabil Minárikovi a ten sa pred prázdnou bránou nezmýlil - 4:2.

V 44. minúte vnikol do pásma Morrison a krížnou prihrávkou vyzval na zakončenie nekrytého Blackwatera, ktorý zvýšil na 5:2. V 54. minúte na rozdiel dvoch gólov upravil Hančák, avšak hostia už nevedeli viac zápas zdramatizovať a Nitrania zvíťazili za tri body.