Tatarov Montreal, Chicago i Arizona postúpili do 1. kola play off

TORONTO - Hokejisti Montrealu Canadiens so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom postúpili do 1. kola play off zámorskej NHL. Vo štvrtom zápase predkola Východnej konferencie zvíťazili v Toronte nad Pittsburghom 2:0 a v celej sérii triumfovali 3:1. Tatar v súboji nebodoval, na ľade strávil vyše 16 minút.

Šancu na postup si udržalo Toronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom, ktoré zvíťazilo nad Columbusom 4:3 po predĺžení a sériu vyrovnalo na 2:2 na zápasy. Marinčin strávil na ľade vyše 13 minút a zapísal si jeden mínusový bod.

Do 1. kola play off postúpili aj hráči Arizony, ktorí zdolali v Edmontone Nashville 4:3 po predĺžení a v série uspeli 3:1 na zápasy. Ďalej ide aj Chicago, ktoré zvíťazilo nad Edmontonom 3:2 po predĺžení a v sérii uspelo rovnako 3:1.

Vancouver zvíťazil nad Minnesotou 5:4 po predĺžení a postúpil do 1. kola play off. V extračase o tom rozhodol presný zásah Christophera Taneva, Canucks v sérii zvíťazili 3:1 na zápasy.