Juniorky SR v Budapešti po výhre nad Nórkami so striebrom z MS, ale bez postupu

Družstvo junioriek SR na MS 18 v Budapešti, foto iihfDružstvo junioriek SR na MS 18 v Budapešti, foto iihf

BUDAPEŠŤ - Na majstrovstvách sveta skupiny A divízie I hráčok do 18 rokov zdolali v sobotu Slovenky po vyzretej hre presvedčivo rovesníčky Nórska 4:1, keď dva góly dosiahli z presiloviek. O postupe do top kategórie rozhodol až predposledný zápas šampionátu. Nemky v ňom nepustili šancu z rúk, zdolali Francúzky 4:2 a pri bodovej rovnosti so Slovenska ich medzi elitu poslalo víťazstvo 2:0 nad našimi juniorkami, ktorým sa tak ušli strieborné medaily. V 50. minúte sa zverenkám trénera Petra Kúdelku priblížila iskrička nádeje, keď  posledné v tabuľke Francúzky znížili na 2:3. Hokejový zázrak sa nekonal...

Majstrovstvá sveta skupiny A divízie hráčok do 18 rokov v Budapešti - záverečný deň - sobota:

Slovensko - Nórsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Halušková (Sedláková, Cagáňová), 23. Matejková (T. Ištocyová, Drábeková), 45. Halušková (Čorňáková, Kučerková), 52. Rumanová (T. Ištocyová) - 36. Tendenesová

Vylúčenia 5:7, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, strely 41:19. Rozhodovali: Stapletonová (Kan.) - Geboraová (Maď.), Lacková (Nem.), 68 divákov. Najlepšia hráčka zápasu z družstva SR L. Halušková, najlepšia Slovenka na turnaji T. Ištocyová

Peter Kúdelka (tréner junioriek SR): "Dievčatá odohrali výborné stretnutie, do písmenka dodržali predzápasové pokyny. Boli sme jednoznačne lepším tímom, až na niekoľko minút na prelome stretnutia, keď sme zbytočnými faulami umožnili súperkam skorigovať na 1:2 pri dvojnásobnej presilovky a na pár minút im dovolili pomýšať na obrat vo vývoji. Posledná tretina, naša najlepšia zo všetkých v Budpešti, však Nórkam nedala ani štípku nádeje. Prestrieľali sme ich 18:0, keď v našej hre od organizácie hry, kombinácie, až po pohotovú streľbu, fungovalo všetko. Vyrovnali sme náš najlepší výsledok, ale, aby bol ešte lepší musel by sa v záverečnom zápase stať zázrak. Všetci cítime, že duel s Nemkami sme mali vyhrať. Prehra 0:2 s nimi nás bude dlho mrzieť. Podľa priebehu turnaja i samotného potenciálu tohto výberu, sme mali v Budapešti na viac! Nemožno nespomenúť, že bez projektu centralizovanej prípravy v HC ŠKP Bratislava, by nebola konkurecieschopnosť družstva na tejto úrovni.

Francúzsko - Nemecko 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Maďarsko - Rakúsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)