Hokejová galaxia: Na Záhorí dominovali Luny, za víťazstvami ich potiahla najlepšia strelkyňa turnaja

SENICA (SZĽH) – Hokejová galaxia zavítala počas uplynulého týždňa premiérovo na Záhorie. Druhý tohtosezónny turnaj dievčat do 15 rokov privítal zimný štadión v Senici, ktorý bol vo štvrtok dejiskom tréningov a počas piatka a soboty sa na tamojšom klzisku odohralo šesť zápasov vo formáte 3 x 15 minút.

Ako to už býva zvykom na Hokejovej galaxii, sedem desiatok dievčat bolo rozdelených do štyroch tímov. Zo striedačky na nich v pozícii trénerov a zároveň mentorov dozerali členovia realizačného tímu slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie Iveta Frühauf s Romanom Megom, viacnásobná najlepšia hokejistka Slovenska Nicol Lucák Čupková či niekdajšia reprezentantka Paula Cagáňová. Mladé talenty pozorne sledovala aj dlhoročná generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová.

Na senickej Hokejovej galaxii sa najviac darilo družstvu Luny, ktoré zvíťazilo vo všetkých troch dueloch so skóre 21:8. Luny ťahala za celkovým triumfom najmä Lucia Lipčáková, ktorá sa stala s 9 gólmi a 11 kanadskými bodmi najlepšou strelkyňou aj najproduktívnejšou hráčkou podujatia. Zásluhou lepšieho skóre skončili na druhom mieste Supernovy, iba tesne pred tretím tímom Hviezdy. Bez bodu a s jediným streleným gólom obsadili posledné miesto Kométy. 

Turnaje Hokejovej galaxie však nie sú iba o výsledkoch. V prvom rade slúžia na porovnanie sa najlepších mladých slovenských hokejistiek vo vekovej kategórii do 15 rokov. Cieľom týchto podujatí je vytvorenie základu pre potenciálne spustenie samostatnej dievčenskej súťaže, ktorá zatiaľ na Slovensku chýba. Preto sa musia mladé hráčky často presadzovať v súbojoch s chlapcami alebo v Slovenskej ženskej hokejovej lige, kde nastupujú aj proti o desiatky rokov starším protivníčkam. Na Hokejovej galaxii si merajú sily so seberovnými v rovnakej vekovej kategórii a môžu zlepšovať svoje zručnosti. 

Podujatia Hokejová galaxia podporujú spoločnosť Kaufland Slovensko, ŠKODA Auto Slovensko, sieť lekárni BENU a spoločnosť Intersnack Slovensko. SZĽH ďakuje partnerom za podporu dievčenského hokeja.


Tabuľka

Hokejová Galaxia Senica, 15.-17.2.2024 Z B
1 LUNY LUNY 3 6
2 SUPERNOVY SUPERNOVY 3 3
2 HVIEZDY HVIEZDY 3 3
4 KOMÉTY KOMÉTY 3 0

Fotogaléria