Na štatistiky si už nepotrpím, tvrdí Chamulová po hetriku do siete Žiliny

Uplynulý víkend sa odohrali tri zápasy Slovenskej ženskej hokejovej ligy. V súboji tabuľkových susedov A-skupiny sa pod Pustým hradom stretli Zvolenčanky so Žilinčankami. O výsledku 4:1 v prospech domácich rozhodla Janka Chamulová, ktorá strelila hetrik.

Zvolen je prekvapenie sezóny

Tretia najproduktívnejšia hráčka extraligovej histórie pomohla výraznou mierou Zvolenu k upevneniu si druhého miesta v tabuľke. „Myslím si, že to bol dobrý zápas, taký pohodový. Chvalabohu, dali sme góly a súperky sa potom trochu opustili. Mohli sme dať ešte viac gólov a mohlo to pre nás dopadnúť lepšie,“ zhodnotila duel najskúsenejšia hráčka ŽHKm Zvolen.

Ako ďalej priznáva, tri góly v súperovej sieti ju potešili, priveľmi to však už neprežíva. „Človek v takomto veku už nerieši hetrik. Hlavné je, že sme vyhrali, dievčatá sa možno chytia a budú dávať góly. Ale samozrejme, tri góly vždy potešia,“ priznala 36-ročná útočníčka. Svoj výkon korunovala krásnym tretím gólom, kde si povodila súperky a po individuálnom prieniku zavŕšila hetrik.

„Už som asi veľa odohrala, lebo som na hetrik nemyslela. Ja som však človek, čo hrá do poslednej sekundy.“

Kým jej spoluhráčky odohrali už šesť zápasov, účastníčka olympiády z roku 2010 zasiahla len do troch. „Jedna vec je, že mám deti, za ktorými sa aj teraz ponáhľam. No chcela som ísť hrať, ale ochorela som. A keďže k tomu všetkému ešte som aj rozhodkyňa, časovo sa to všetko nedá skĺbiť,“ priznáva dôvody absencie Chamulová.

Zvolen ženy

Zvolenčanky sú na druhom mieste tabuľky Slovenskej ženskej hokejovej ligy Skupiny A. Zdroj: SZĽH/LM

Zvolenčanky zo šiestich zápasov štyri vyhrali a dva prehrali. „Dievčatá sa snažia a myslím si, že sú prekvapením sezóny. Aj preto som sem prišla hrať. Dúfam, že budú takto pokračovať a bude z toho čo najlepšie umiestnenie. Určite môžeme pomýšľať na prvú štvorku,“ netají vysoké ambície Chamulová, ktorá na záver rozhovoru priznala, že z osobného hľadiska si už žiadne méty nedáva. „Ja už nemám ciele, chcem hlavne pomôcť dievčatám, nech sa chytia a niečomu priučia.“

Žilinčanky mali lepšie aj horšie zápasy

Jediný gól Žiliny strelila Martina Vrbinská. V 43. minúte ním korigovala stav na priebežných 1:3. „Bol to podľa mňa ťažký zápas. Relatívne vyrovnaný, ale trochu nás zradila koncovka. Nedarilo sa nám ani v presilových hrách. No dali sme do toho všetko. Vieme, že máme na čom pracovať a čo zlepšovať,“ povedala bezprostredne po stretnutí 20-ročná hokejistka.

V doterajšom priebehu ročníka zvíťazili Žilinčanky len dva razy v derby nad Martinom. Zo siedmich zápasov tak majú v tabuľke šesť bodov. „Mali sme lepšie aj horšie zápasy. Ako tím sa však vždy snažíme dať do zápasu maximum, pracovať na sebe, zlepšovať sa. Pracujeme aj na tom, ako spolu komunikovať a povzbudzovať sa. Zatiaľ hodnotím túto sezónu pozitívne,“ rozhovorila sa niekdajšia mládežnícka reprezentantka.

Vrbinská nazbierala v šiestich dueloch, do ktorých nastúpila, sedem bodov. „Nie je to moja najlepšia sezóna a nie som zatiaľ so sebou príliš spokojná. No mohlo to byť aj horšie,“ hovorí pri pohľade na osobné štatistiky.

Žilina ženy

Hokejistky VLCI Žilina vyhrali dva zo siedmich zápasov. Zdroj: SZĽH/LM

Do konca základnej časti odohrajú Žilinčanky ešte dva zápasy. „Už najbližší víkend nás čaká Slovan. A hoci ten je suverénne prvý v tabuľke, my dáme do toho opäť všetko. Každý zápas je iný a nikde nie je napísané, že nemôžeme prekvapiť. Vždy ideme za víťazstvom. Chceme sa dostať do play-off. Uvidíme, ako nám to vyjde,“ zakončila pozápasový rozhovor Martina Vrbinská.


Prehľad zápasu

4
Góly Góly
1
54 (7,41 %)
Strely na bránu Strely na bránu
19 (5,26 %)
18 (94,74 %)
Zákroky Zákroky
50 (92,59 %)
0/3 (0,00 %)
Presilové hry Presilové hry
0/3 (0,00 %)
3/3 (100,00 %)
Oslabenia Oslabenia
3/3 (100,00 %)
0/0 (0,00 %)
Vhadzovania Vhadzovania
0/0 (0,00 %)
Kompletný prehľad zápasu

Tabuľka

Základná časť - Skupina A Z B
1 HC SLOVAN Bratislava HC SLOVAN Bratislava 9 25
2 ŽHKm Zvolen ŽHKm Zvolen 9 13
3 MHK-Martin MHK-Martin 9 10
4 VLCI Žilina VLCI Žilina 9 6