MS2021: Nemecko - Taliansko 9:4, Noebels: "Proti Nórom treba viac"

RIGA - Nemeckí hokejisti vyhrali na úvod 84. majstrovstiev sveta v lotyšskej Rige nad Talianskom 9:4. Mužstvo s ambíciami na postup z B-skupiny zlomilo odpor mimoriadne oslabeného kádra súpera až piatimi gólmi v druhej tretine.

Nemci nemajú na oddych ani 24 hodín a na druhý deň už o 11.15 SELČ nastúpia proti Nórom. Taliani na rovnakého súpera narazia v nedeľu, tiež v poludňajšej fáze.

 

B-skupina:

Nemecko - Taliansko 9:4 (2:2, 5:0, 2:2)

Góly: 16. Kühnhackl (Krämmer), 19. M. Müller (Eisensmid, Loibl), 25. Rieder (Kühnhackl, Krämmer), 28. Tiffels (Eisenschmid, Plachta), 36. Noebels (J. Müller, Pföderl), 38. Reichel (Seider), 39. Noebels (Pföderl, Reichel), 43. Plachta (Noebels, Holzer), 49. Pföderl (Noebels, Reichel) - 18. Petan (Miceli), 19. Frigo (Magnabosco, Bardaro), 44. Bardaro (Deluca), 45. Frank (Frigo). Rozhodcovia: Bruggeman (USA), Fraňo (ČR) - McCrank (Kan.), Oliver (USA), vylúčení: 2:3 na 2 min., navyše: 40. J. Müller 5+DKZ (narazenie), presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0.

Nemecko: Brückmann - M. Müller, Seider, Brandt, Holzer, Wagner, Nowak, J. Müller, Gawanke - Kühnhackl, Krämmer, Rieder - Reichel, Noebels, Pföderl - Plachta, Loibl, Eisenschmid - Bergmann, Kastner, Tiffels

Taliansko: Fazio - Casetti, Hochkofler, Glira, Spornberger, Marchetti, Pietroniro, Gios, Soracreppa - Frank, Petan, Miceli - Gliati, Rosa, Deluca - Frigo, Bardaro, Magnabosco - Pitschieler, Andergassen, Galimberti

Hneď v prvom útoku vystrelili ako prví na bránku Taliani, ale ešte v úvodnej minúte Nemci naznačili, že budú herne dominovať. Dlho sa nevedeli presadiť a keď sa im to podarilo po parádnom bekčekingu a podobne akostnej zadovke Krämmera na Kühnhackla, stratili na chvíľu koncentráciu. Oba kontragóly Talianov však neboli náhodné a najmä prvý bol pekne vykombinovaný. Favorit ešte v prvej časti vyrovnal a v druhej sa podľa očakávania presadil. Taliani síce hrali relatívne disciplinovane, ale už nestíhali toľko korčuľovať, vypadávali im súkolia v striedaniach a dostali 5 gólov. V tretej časti Jonas Müller narazením protivníka na mantinel umožnil Talianom päťminútovú početnú výhodu, tí ju aj dvakrát využili, ale ešte predtým im gól v oslabení strelil Plachta. V závere sa im aj s trochou šťastia podarilo odvrátiť hrozbu dvojciferného konta inkasovaných gólov.

Hlasy (zdroj: iihf, dpa):

Marcel Noebels, útočník Nemecka (2 góly + 2 asistencie): "Toto víťazstvo je pre nás dôležité. Dáva tímu sebadôveru. Zajtra však proti Nórsku musíme hrať ešte lepšie, lebo tam by nám toto na víťazstvo nemuselo stačiť."

Luca Frigo, útočník Talianska (1+1): "Bolo to pre nás zložité už od prvého dňa v Rige, lebo nás prenasleduje covid. Chýbajú nám viacerí chalani a snažíme sa dostať do fazóny a myslím, že vzhľadom na nedostatok času sme dnes na ľade predviedli dobrú robotu."