MS20: Švédi v semifinále proti Rusku, Kanada sa stretne s Fínskom

OSTRAVA/TŘINEC - Hokejisti Švédska do 20 rokov skompletizovali kvarteto semifinalistov MS. Vo štvrťfinále si poradili v Ostrave s domácim Českom 5:0 a ako jediní na turnaji stále nenašli premožiteľa. V semifinále sa v sobotu stretnú s Ruskom, druhú dvojicu tvoria Kanada a Fínsko.

Švédi položili základ víťazstva už v prvej tretine, keď sa najskôr v presilovke presadil Nils Höglander a potom po veľkej chybe českého brankára Lukáša Dostála skóroval v oslabení Hugo Gustafsson. Na začiatku druhej časti zvýšil na 3:0 opäť Höglander a v poslednej skóre uzavreli Victor Söderström z trestného strieľania a David Gustafsson v početnej výhode. Nulu s 22 zákrokmi vychytal Hugo Alnefelt.

Obhajcovia titulu Fíni v repríze vlaňajšieho súboja o zlato zdolali USA 1:0. O ich triumfe vo vyrovnanom dueli v Třinci rozhodol v 45. minúte v presilovej hre krídelník Joonas Oden, ktorý sa narodil v USA. K postupu výrazne pomohol čistým kontom brankár Justus Annunen, pripísal si 30 úspešných zákrokov.

Rusi vyhrali vo štvrťfinále nad Švajčiarskom 3:1, všetky góly padli v druhej tretine. Dva z nich zaznamenal Dmitrij Voronkov, oba v početnej výhode. Rusko zdolalo Švajčiarsko aj na minuloročnom šampionáte v súboji o bronz.

MS hráčov do 20 rokov

štvrťfinále:

Švajčiarsko - Rusko 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 28. Jobin - 22. a 39. Voronkov, 35. Chovanov

Kanada - Slovensko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 7. Hayton, 22. McMichael, 24. Bernard-Docker, 30. Foudy, 31. Lafreniere, 41. Hayton - 47. Okuliar

USA - Fínsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 45. Oden

Švédsko - Česko 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 14. Höglander, 16. H. Gustafsson, 21. Höglander, 45. Söderström (z tr. str.), 51. D. Gustafsson