MS hráčok do 18 rokov: Slovenky napokon šieste, s Češkami nezvládli druhú tretinu

MIDDLETON (SZĽH) – Slovenské ženské hokejové reprezentantky do 18 rokov neuspeli v záverečnom vystúpení na majstrovstvách sveta v americkom Wisconsine. V zápase o piatu priečku druhýkrát na podujatí podľahli Češkám, tentoraz 2:7, a obsadili konečnú šiestu pozíciu.

Zverenky trénerky Gabriely Sabolovej pritom nezačali vôbec zle. V úvodnej tretine síce zaostávali v štatistike streleckých pokusov pomerom 3:10, ale napriek tomu sa ujali vedenia. V 15. minúte skórovala v presilovke najmladšia členka slovenského tímu, 14-ročná útočníčka Ema Tóthová.

Z pohľadu výsledku však bolo kľúčové druhé dejstvo. České hokejistky v ňom ešte zvýraznili streleckú prevahu (23:5) a vyťažili z nej až šesť gólov. Slovenskú brankárku Lauru Medviďovú postupne prekonali Markéta Mazancová, Tereza Plosová, Adéla Šapovalivová, Karolína Veverková a dvakrát Tereza Pištěková.

Tretia tretina priniesla po jednom presnom zásahu na oboch stranách. V 50. minúte zvýšila české vedenie Petra Matějová, ale posledné slovo mali slovenské dievčatá. Konečnú pečať dala výsledku Emma Donovalová v 52. minúte. Za najlepšiu hráčku zápasu v našom tíme vyhlásili Emu Tóthovú.

V nedeľňajšom programe šampionátu figurovali okrem súboja Slovenska s Českom aj ďalšie tri duely. V semifinálových zápasoch uspeli zámorské tímy. Američanky zdolali Švédky 3:2 a Kanaďanky si poradili s Fínkami 2:1. V sérii o záchranu Švajčiarky triumfovali nad Nemkami 7:3 a poslali ich do nižšej kategórie MS.

MS hráčok do 18 rokov – Zápas o 5. miesto (Middleton/USA)

Česko – Slovensko 7:2 (0:1, 6:0, 1:1)
23. Mazancová (Gruntová), 26. Plosová (Pištěková), 30. Šapovalivová (Pištěková, Plosová), 33. Veverková (Matějová), 37. Pištěková (Plosová, Trnková), 40. Pištěková (Šapovalivová, Plosová), 50. Matějová (Dubová, Veverková) – 15. Tóthová (Kapicáková, Mateičková), 52. Donovalová (Hudáková, Janeková).
Vylúčené: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 44:14, rozhodovali: Malá, Novotná (obe ČR) – Anex Dit Chenaudová (Švaj.), Moleková (SR), 326 divákov.