MS 2024: Minuloročný zápas s Kazachstanom musí byť varovný prst, vraví Pardavý

Slovenskí hokejisti v sobotu prvýkrát trénovali na vedľajšej ploche ostravskej arény, kde sa pripravovali na druhý zápas šampionátu. V nedeľu o 12.20 vyzvú Kazachstan, proti ktorému odohrali na predchádzajúcich dvoch majstrovstvách sveta vyrovnané duely.

Zverenci Craiga Ramsayho v roku 2022 zvíťazili v súboji s Kazachmi 4:3, keď otočili nepriaznivý vývoj stretnutia. Po prvej tretine prehrávali 1:2, ale v druhom dejstve troma gólmi z hokejok Fehérváryho, Lišku a Slafkovského nasmerovali slovenský tím za trojbodovým triumfom. Naopak, vlani sa podobný obrat nekonal. Slovákom nevyšiel začiatok druhej tretiny, v rámci ktorého trikrát inkasovali a razom prehrávali 1:3. V tretej tretine síce dokázali vyrovnať, ale následne neuspeli v samostatných nájazdoch a prehrali 3:4.

Aj o tom, čo treba vylepšiť oproti prvému zápasu s Nemcami a čo bude platiť na Kazachov, sme sa rozprávali s asistentom trénera Jánom Pardavým a obrancom Máriom Grmanom.