MS 2024: Bude to len o nás a našich hlavách, hovorí Šimon Nemec pred dôležitým víkendom

OSTRAVA (SZĽH) - Slovenskí hokejisti majú za sebou úspešný vstup do majstrovstiev sveta v Česku. V úvodných štyroch dueloch dosiahli tri víťazstvá a sú na najlepšej ceste postúpiť do štvrťfinále turnaja. Na prienik medzi elitnú osmičku však potrebujú zvládnuť kľúčový víkendový dvojzápas.

Zverenci hlavného trénera Craiga Ramsayho dostali po náročnom programe na začiatku šampionátu jeden deň voľna. Vo štvrtok netrénovali a spoločne s realizačným tímom absolvovali večeru v centre Ostravy. V piatok už opäť vykorčuľovali na ľad a v rámci hodinového tréningu dolaďovali detaily pred súbojmi s Francúzmi a Lotyšmi.

V sobotu o 20.20 nastúpia proti francúzskym reprezentantom, ktorí dosiahli na turnaji zatiaľ jediné víťazstvo nad Poliakmi a získali bod proti Lotyšom. Na pôde majstrovstiev sveta sa stretli slovenskí a francúzski hokejisti naposledy v roku 2022, keď slovenský tím zvíťazil 4:2. V nedeľu v rovnakom čase Slováci vyzvú Lotyšov. Tí zvíťazili trikrát v štyroch zápasoch, ale stratili body s Poliakmi aj Francúzmi. So súperom z Pobaltia si zmerali sily aj vlani, keď v základnej skupine triumfovali tesne 2:1. 

Po piatkovom tréningu sme vyspovedali obrancov Šimona Nemca a Františka Gajdoša.