MS 2023: Odštartoval neoficiálny kemp, hráči KHL nebudú súčasťou reprezentácie v tejto sezóne

BRATISLAVA (SZĽH) – So šiestimi hokejistami, ktorým sa skončila klubová sezóna 2022/23, odštartoval v pondelok neoficiálny kemp slovenskej hokejovej reprezentácie pred ostrým štartom prípravy na majstrovstvá sveta. V Bratislave sa v pondelok popoludní zišla trojica brankárov Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek a trio útočníkov Viliam Čacho, Marek Hrivík, Šimon Petráš. Vedenie národného tímu sa po rozhovoroch s hokejistami, ktorí pôsobili v KHL, zároveň uznieslo, že do konca tejto sezóny nebudú súčasťou nominácií do národného tímu.

Tréningy na ľade v rámci neoficiálneho kempu budú prebiehať pod vedením Petra Frühaufa, asistenta hlavného kouča Craiga Ramsayho a zároveň reprezentačného skauta. Pomáhať mu bude Peter Kosa, ktorý má na starosti trojicu brankárov. V rámci neoficiálneho kempu bude pracovať s Matejom Tomekom, Eugenom Rabčanom a Šimonom Latkóczym. Tomek odchytal za národný tím osem zápasov, Rabčan debutoval vo februárovom vystúpení proti Nemcom v Košiciach a Latkóczy odchytal dva juniorské šampionáty, po ktorých môže byť premiérovo súčasťou kempu mužskej reprezentácie. 

„Zmyslom tohto kempu je udržať v tempe chlapcov, ktorým sa sezóna predčasne skončila. Po oddychu potrebujú nabrať späť fyzickú silu. V prvom týždni budeme mať troch brankárov a troch korčuliarov. Chlapci potrebujú cítiť ľad, dostať sa do záťaže aj v posilňovni. Budeme striedať jednoduchšie dni a náročnejšími zameranú na kondičnú prípravu. Cieľ je jasný – chceme byť čo najlepšie pripravení na majstrovstvá sveta,“ uviedol pre hockeyslovakia.sk reprezentačný asistent a skaut Peter Frühauf.    

Počet hráčov v neoficiálnom kempe by sa mal postupom čase rozrastať. „Niektorí chalani nám prisľúbili účasť na neoficiálnom kempe aj počas budúceho týždňa. Budeme mať k dispozícii možnosť štrnásť, možno pätnásť hráčov. Oslovíme aj chlapcov, ktorí vypadli vo štvrťfinále play-off. Dáme im čas, aby si oddýchli, doliečili si drobné šrámy. Mená nám budú pribúdať prakticky každý deň až smerom k prvej oficiálnej nominácii, respektíve finálnej na majstrovstvá sveta,“ dodal Peter Frühauf. Plný káder bude mať trénerský štáb prvýkrát k dispozícii až na prvom oficiálnom zraze v rámci prípravy na MS, ktorý je na programe na Veľkonočný pondelok 10. apríla.

Témou minulého i súčasného obdobia bola účasť hráčov pôsobiacich v KHL v národnom tíme počas prípravy na MS a neskôr aj na šampionáte v Tampere a Rige. Vedenie národného tímu a hokejisti z KHL spoločne dospeli k nasledovnému stanovisku: „Posledné týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Vždy radi a s hrdosťou reprezentovali našu krajinu. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii na majstrovstvá sveta. Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na majstrovstvá sveta bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z účasti na šampionáte vynecháme.“

Hráči na neoficiálnom kempe v Bratislave

Brankári: Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek.

Útočníci: Viliam Čacho, Marek Hrivík, Šimon Petráš.

Tréneri: Peter Frühauf, Peter Kosa.