MS 2021: Slováci pristáli v Bratislave, Kelemen: Nabrali sme veľa skúseností

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenskí hokejoví reprezentanti v piatok napoludnie pristáli na bratislavskom letisku, kam ich doviezol chartrový let z dejiska majstrovstiev sveta v Rige. Po približne 90-minútovom lete, rýchlom pristaní i vybavení na letisku sa autobusom premiestnili na Úrad vlády SR, kam ich pozval premiér Eduard Heger.

Štyridsaťštyričlenná slovenská výprava nabrala bratislavský kurz krátko po 10.30 SELČ. V Bratislave pristala približne o 12.10 h. Z lietadla nevystupovali slovenskí reprezentanti so zvesenými hlavami. Hoci ich stále škrelo štvrťfinálové vypadnutie po prehre 1:6 so Spojenými štátmi, uvedomovali si, že na šampionáte sa prezentovali solídnymi výkonmi. „Nabrali sme veľa skúseností. Mrzí nás prehra s USA, ale máme byť na čo hrdí. Najmä na robotu, ktorú sme tam odviedli,“ hovoril pre hockeyslovakia.sk Miloš Kelemen krátko po prílete na Slovensko. Odchovanec zvolenského hokeja sa v Rige dostal do špecifickej situácie. Nastúpil nielen prvýkrát na zápas majstrovstiev sveta, ale vôbec prvýkrát si práve v hlavnom meste Lotyšska obliekol na seba dres slovenskej reprezentácie. Napokon odohral šesť duelov s jedným gólom, ktorý strelil do siete Ruska pri víťazstve 3:1. „Som rád za každý zápas, čo som mohol odohrať. Snažil som sa odviesť maximum. Teší ma, že sme sa po dlhej dobe dostali aspoň do štvrťfinále. Škoda len, že sme to nemohli dotiahnuť ďalej,“ dodal Miloš Kelemen.  

Útočník Peter Cehlárik bol s jedenástimi bodmi nielen najproduktívnejší hráč slovenského tímu, ale patril aj k najlepšie bodujúcim hráčom na celom šampionáte. Úlohu, s ktorou cestoval do Rigy – byť líder, o ktorého sa ostatní spoluhráči budú môcť oprieť – splnil do bodky. „Snažil som sa o to, aby sa na mňa i na ostatných chlapcov-lídrov dalo spoľahnúť. Chceli sme pomáhať tímu každý jeden zápas k víťazstvám. A teší ma, že sa nám to darilo. Na druhej strane vždy chcem viac. Chceli sme prejsť cez štvrťfinále, bohužiaľ, nevyšlo to,“ hovoril elitný slovenský krídelník.

Po rýchlom a pohodovom vybavení hráčov v kooperácii s bratislavským letiskom sa celá výprava presunula na Úrad vlády SR. Generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan odovzdal premiérovi SR Eduardovi Hegerovi pamätný oficiálny šampionátový dres s číslom 76. Následne spoločne s celou reprezentáciou prijal premiérové pozvanie na slávnostný obed.


Fotogaléria