MS 2021: Reprezentáciu posilnia Studenič, Skalický a K. Pospíšil, hráči NHL už zrejme nie, Ružička otázny

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenskú hokejovú reprezentáciu posilnia v príprave na majstrovstvá sveta v Rige ďalší traja hokejisti. V najbližších hodinách, respektíve dňoch by sa k nej mali pripojiť útočník Marián Studenič i čerství fínski šampióni Pavol Skalický a Kristián Pospíšil. Generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan pracuje aj na získaní Adama Ružičku. Situácia ohľadom jeho potenciálneho príchodu bude známa až koncom týždňa.

Miroslav Šatan už v utorok večer oznámil, že vedenie reprezentácie naopak nepočíta s trojicou zámorských posíl z NHL. Tím neposilní skúsený obranca Dallasu Andrej Sekera, mladý bek San Jose Christián Jaroš ani útočník Detroitu Richard Pánik. „Sekera a Pánik sú starší, skúsení hráči. Keďže mali náročnú sezónu, príliš sme nepočítali s tým, že by sa k nám pripojili. U Christiána Jaroša to chvíľu vyzeralo nádejne. Nemá však kontrakt na ďalšiu sezónu a s agentom sa rozhodli, že si počkajú na otvorenie trhu s voľnými hráčmi,“ povedal pre hockeyslovakia.sk Miroslav Šatan.

Do piešťanskej bubliny však v najbližších dňoch pribudnú útočníci Pavol Skalický a Kristián Pospíšil, ktorí iba v utorok večer získali titul s fínskym klubom Lukko Rauma po finálovom triumfe 3:1 na zápasy nad TPS Turku. „Riešime to v týchto hodinách. Budeme sa snažiť, aby sa pridali k mužstvu čím skôr,“ načrtol Šatan. K ďalším dvom menám zo zámoria, ktoré by mohli Slovensko posilniť, doplnil: „V blízkom čase by sa k nám mal pripojiť Marián Studenič, ktorý v stredu priletí z USA. Pracujeme aj na Adamovi Ružičkovi. Momentálne sa nachádza v tíme Calgary a má šancu si zaň zahrať potom, ako Flames prišli o účasť v play-off. Definitívny verdikt budeme poznať do konca týždňa,“ referoval Šatan.

Spomedzi hokejistov pôsobiacich v zámorí, predovšetkým vo farmárskej AHL, by do úvahy pripadali ešte Martin Fehérváry, Martin Marinčin či Tomáš Jurčo. Všetci traja však budú súčasťou takzvaných „taxi tímov“, čo znamená, že musia byť k dispozícii klubom NHL v prípade, že by niekto vypadol zo zostavy. Fehérváry bude čakať na možnú šancu vo Washingtone, Marinčin v Toronte a Jurčo v Las Vegas. „Chalani budú musieť trénovať s kmeňovými mužstvami v NHL a vyčkávať, či sa dostanú do hry. Nás však nebudú môcť posilniť. Rovnako ako hráči, ktorí hrajú NHL pravidelne a čaká ich 1. kolo play off. Vzhľadom na procedúry v Rige nebude mať zmysel čakať, či vypadnú z hry o Stanleyho pohár. Títo hráči by síce mohli priletieť do dejiska šampionátu, ale museli by tri dni stráviť v izolácii, následne ďalšie tri dni neprichádzať do kontaktu s ďalšími hráčmi a až po tomto období a každodennom negatívnom teste by mohli zasiahnuť do diania. Budeme sa snažiť sformovať našu zostavu už koncom týždňa a odísť do Rigy so solídnym tímom bez zmien,“ doplnil Miroslav Šatan.