MS 20: Slovákov čakajú Nemci, Slafkovský: Každý zápas sme prišli vyhrať

RED DEER (SZĽH) – Deň pred Štedrým večerom si slovenskí hokejisti do 20 rokov v jedinom prípravnom zápase pred juniorským šampionátom zmerajú sily s Nemeckom. Na duel, ktorý štartuje 23. decembra o 14.00 miestneho času (22.00 SEČ), sa po izolácii a tréningoch tešia nielen hráči, ale aj tréneri. Reprezentanti v ňom budú mať poslednú šancu presvedčiť koučov o svojej účasti v záverečnej nominácii.

Do štartu jediného prípravného zápasu absolvovali Slováci v Red Deere päť tréningových jednotiek, z toho v rámci jednej aj modelovaný tréningový zápas medzi sebou. Viacerí slovenskí hokejisti, pôsobiaci v Európe, sa v uplynulých dňoch borili s adaptáciou na užšie rozmery zámorského klziska. Poniektorí neboli spokojní ani s ľadom, ktorý je namrazený po premaľovaní reklám len tri až štyri dni. „Trošku sa borím s týmto klziskom, ale spoluhráči mi to robia krajším. Do začiatku prípravného zápasu to vylepším,“ hovoril pre hockeyslovakia.sk Juraj Slafkovský a na margo ľadu dodal: „Je hrôzostrašný. Nie som na taký zvyknutý, ale čo môžeme robiť. Maximálne si inak nabrúsiť korčule, ale neovplyvníme to. Prvý tréning po karanténe bol trošku horší, ale každým ďalším sme sa zlepšovali.“

Slovenská dvadsiatka sa s Nemeckom v sezóne 2021/22 stretla dvakrát. Prvý raz na turnaji vo Füssene vyhrala 3:1, druhý v novembri v nórskom Lillehammeri 5:4 po predĺžení. Juraj Slafkovský neodohral ani jeden z týchto duelov. Naposledy hral proti Nemcom na juniorskej úrovni na vlaňajšom šampionáte. Na prehru 3:4 po predĺžení nespomína v najlepšom, hoci získaný bod zaručil Slovákom istotu účasti vo štvrťfinále. „Stretnutie sme mohli dotiahnuť do úspešného konca. Nešťastne sme prehrali v predĺžení, ale taký je hokej. Verím, že tento rok to dopadne lepšie. Každý zápas sme sem prišli vyhrať,“ doplnil Juraj Slafkovský.  

Spomínaný duel má v pamäti aj Oleksij Myklucha. Nemcom v ňom strelil krásny gól premeneným blafákom. „Hrali sme proti nim už veľakrát. Poznáme ich, oba tímy majú kvalitu. Musíme využiť v náš prospech všetky svoje silné stránky. Je to prípravný zápas, ale určite by bolo pekné streliť Nemcom podobný gól aj teraz. A keď nie, nech mi to vyjde aspoň na šampionáte, ak sa naň dostanem,“ hovorí Oleksij Myklucha uvedomujúc si, že v dueli s Nemcami pôjde aj o „fleky“ v záverečnej nominácii. „Nikto nemá isté miesto. Hocičo sa môže stať, príde zranenie alebo čokoľvek iné. Pevne však verím, že sa zúčastním druhýkrát na juniorskom šampionáte.“

Po dueli s Nemcami zúži trénerský štáb aktuálny 28-menný zoznam o troch hráčov na 25, ktorých na prvom direktoriáte 25. decembra zapíše na finálnu súpisku.