MS 20: Káder SR 20 opúšťa Kolenič, vyradilo ho zranenie

EDMONTON (SZĽH) – Dva dni pred štartom letného juniorského šampionátu v Edmontone opúšťa slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov útočník Jakub Kolenič. Dôvodom je zranenie ramena, ktoré si privodil v piatkovom prípravnom súboji so Švajčiarskom (2:3).

Kolenič po zápase zamieril spoločne s lekárom slovenského tímu Pavlom Laukom do nemocnice, kde absolvoval röntgenové vyšetrenie. Z jeho záverov vyplýva, že na turnaji nebude môcť štartovať. „Situácia ohľadom tvorby záverečnej nominácie sa vyjasňuje. Bohužiaľ, z dôvodu zranenia sa na turnaji nepredstaví Jakub Kolenič. Je to veľká strata, v poslednom prípravnom dueli so Švajčiarmi patril k našim najlepším hráčom. V jednom zo súbojov sa však zranil, čo je veľká škoda,“ povedal na margo straty hlavný tréner SR 20 Ivan Feneš.

Aktuálne má v Edmontone k dispozícii 26 hokejistov, na finálnu šampionátovú súpisku však môže zaradiť len 25 mien – 22 korčuliarov a troch brankárov. Káder opustí ešte jeden obranca. „Na finálne rozhodnutie si ponecháme čas až do začiatku direktoriátu, ktorý je v pondelok 8. augusta a na ktorom musíme nahlásiť finálnu súpisku hráčov,“ dodal Feneš.