Mrazivý záver so zimomriavkami tisíceho zápasu Slovana v základnej časti extraligy

BRATISLAVA (SZĽH) - Tisíci zápas Slovana Bratislava v základnej časti Tipos extraligy mal záver, pri ktorom behali zimomriavky po chrbte. Po tvrdom direkte od Kanaďana v michalovských službách Marka Louisa zostal nehybne na ľade ležať domáci obranca Patrik Maier.

Po góle Tomáša Töröka 33 sekúnd pred koncom sa Maier s Louisom rozhodli zhodiť rukavice. Ešte pred začiatkom ich šarvátky sa medzi dvojicu zamotal jeden z čiarových rozhodcov. Akonáhle uvoľnil priestor, Louis uštedril tvrdý presný direkt Maierovi. Bratislavský obranca zostal niekoľko sekúnd ležať nehybne na ľade. Okamžite boli pri ňom záchranári, celý štadión stŕpol. Po chvíľke pohol rukami a všetci si vydýchli, aj keď ho odnášali na nosidlách. Po stretnutí si nič z inkriminovaného momentu nepamätal, zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu však odišiel po svojich.

„Prišlo mi až zle, keď som videl spoluhráča ležať nehybne na ľade. Nebolo mi všetko jedno. Verím, že Patrik bude v poriadku a bude rýchlo späť v zostave,“ povedal útočník Marián Studenič.

Asistent trénera bratislavského tímu Rudolf Jendek nechcel na pozápasovej tlačovej besede príliš rozoberať situáciu zo záveru duelu: „Niekto tam však urobil veľkú chybu.“

Slovan sa vo štvrtok stal po Košiciach, ktoré sú najúspešnejší tím v histórii slovenskej najvyššej súťaže, Trenčíne, Zvolene, Poprade, Nitre, Martine a Liptovskom Mikuláši ôsmym tímom s minimálne tisíc zápasmi v základnej časti. Dosiahol v nich 571 víťazstiev v riadnom hracom čase, 57 po predĺžení či samostatných nájazdoch, 74 remíz, ako zdolaní odchádzali belasí 256-krát po 60 minútach hry a 42-krát v nadstavení. Skóre má Slovan v základnej časti 3692:2432 a získal dokopy 1747 bodov.

V úvode ročníka sa Slovan herne trápil, následne prišla vynútená prestávka pre koronavírus a po jej skončení tím z Tehelného poľa ešte neprehral. „Cez koronaprestávku sme zabudli na nevydarený vstup do sezóny. Toto je náš nový začiatok. Začali sme teraz vyhrávať a veríme, že naša séria bude pokračovať,“ poznamenal Studenič, ktorý strelil do michalovskej siete svoj štvrtý a piaty gól v sezóne.

Dvadsaťdvaročný krídelník má so Slovanom zmluvu do začiatku prípravných kempov v zámorí. Do konca tejto sezóny je zmluvným hráčom New Jersey Devils a o zopár týždňov bude musieť odísť do zámoria, kde by mal pokračovať na farme v Binghamtone v AHL. „Každý môj zápas dostávajú aj tréneri v zámorí. Dostávam od nich odozvu. V Devils sú predovšetkým radi, že hrám. Ešte nepoznám termín svojho odchodu do Spojených štátov, neustále o tom debatujeme,“ doplnil Studenič.

Po zápase sa mnohí jeho aktéri ponáhľali sledovať barážový zápas o postup na futbalové Euro medzi Slovenskom a Severným Írskom. Dôležité futbalové stretnutie neobišlo ani Studeniča: „Nie som síce futbalový fanúšik, ale verím, že slovenská futbalová reprezentácia vyhrá. Môj tip je 2:1,“ vravel v čase, keď bolo do začiatku stretnutia v Belfaste zopár minút. Napokon mal pravdu. Hoci po predĺžení, ale skóre Marián Studenič trafil. Slovensko postúpilo na kontinentálny šampionát...