Motiváciu nestratil ani po štyridsiatke, Rudolf Huna rozšíri slovenskú enklávu vo Francúzsku

Slovensko, Rusko, Švédsko, Česko, Nemecko. Zoznam krajín, v ktorých pôsobil útočník Rudolf Huna, sa v nasledujúcom ročníku rozšíri o Francúzsko. Tamojšiu súťaž Ligue Magnus si vyskúša v drese Brianconu.

„Rokovania boli rýchle, keďže poznám trénera Daniela Sedláka, ktorý tam trénuje. On ma aj oslovil, takže sme sa dohodli. Všetko prebehlo tak, ako sa na profesionálny klub patrí,“ poodhalil pre hockeyslovakia.sk pozadie zmeny svojho pôsobiska držiteľ dvoch slovenských majstrovských titulov. „Priznám sa, o Briancone dokopy veľa neviem. Je to malé mestečko v Alpách. Sú tam vytvorené dobré podmienky pre to, aby klub fungoval na top úrovni.“

O nedostatok krajanov nebude mať skúsený krídelník núdzu. V poslednom tíme uplynulej sezóny Ligue Magnus sa stretne s viacerými spoluhráčmi spod Tatier. V klube budú pôsobiť Slavomír Tomko, Martin Lendak, Christián Michalčin či Jakub Sedlák. „Áno, bude tam dosť Slovákov a z tohto pohľadu to môže byť super. Samozrejme, keď prišla ponuka, tak som si nejaké veci zisťoval. Pomohol mi napríklad aj Ján Plch, ktorý vo Francúzku pôsobí už veľmi dlho. A čo-to o klube a meste mi povedal aj tréner Sedlák,“ priznáva Huna.

Na presun do krajiny galského kohúta bude mať dostatok času. Ako sa pripravuje na nový ročník? „Ešte som doma na Slovensku, trénujem s bratmi a ďalším spoluhráčom z Liptovského Mikuláša. Do Francúzska odchádzam až koncom leta. V novom klube sa mám hlásiť 23. augusta,“ pokračuje krídelník, ktorý si v slovenskej extralige pripísal viac ako 700 štartov.

O tom, aké ciele si stanoví s novými spoluhráčmi, je zatiaľ predčasné hovoriť. „Naše ambície budeme riešiť až na mieste, keď tam budeme všetci. Určite si stanovíme také ciele, ktoré budú pre tamojší klub reálne. A keďže súťaž nepoznám, všetko zistím a dozviem sa až priamo tam.“

Posledné dve sezóny strávil doma v Liptovskom Mikuláši. Na rodný klub nezanevrel ani v neľahkom období, keď so spoluhráčmi zbierali prehru za prehrou a pod dvoch kontumáciách nad nimi visela v prípade ďalšieho neodohraného zápasu hrozba vyradenia zo súťaže. Po príchode nového vedenia však svitá v klube na lepšie časy. Aj keď už bez jednej zo svojich ikon. „Pokračovanie v Liptovskom Mikuláš nebolo v hre. Som hráčom Brianconu a sústredím sa len na tento klub. Už len z diaľky budem sledovať, ako sa môjmu materskému klubu darí. Veľa domácich chalanov tam nie je. S tými, čo zostali, sa z času na čas stretnem a prehodím zopár slov,“ vraví niekdajší slovenský reprezentant.

Koncom mája oslávil už svoje 41. narodeniny. Na mieste je teda otázka, či neprepadol aj myšlienkam o konci kariéry. Najmä po tom, čo sa mu v posledných dvoch rokoch mohol hokej poriadne znechutiť. „Áno, veľa vecí nefungovalo tak, ako by malo. Ako hráč s tým však veľa neurobím. Buď sa budem na to hnevať a zožierať sa, alebo to jednoducho hodím za hlavu a idem ďalej. Teraz prišla časť sezóny, ktorú niektorí nenávidia. Musí sa veľa trénovať, no mňa to baví a stále mám motiváciu. Ešte sa mi určite nechce končiť a ak mi bude slúžiť zdravie, tak sa to dá zvládnuť,“ hovorí veterán, ktorý si však na dlhovekosť Jaromíra Jágra netrúfa. „Do päťdesiatky to určite nepotiahnem,“ usmieva sa na záver rozhovoru Rudolf Huna.