Model oboch našich najvyšších súťaží zostáva nezmenený, Výkonný výbor schválil nového člena Komisie mládeže SZĽH

BRATISLAVA/ZVOLEN – Výkonný výbor SZĽH na svojom stredajšom zasadnutí vo Zvolene rozhodol o ponechaní v platnosti aktuálny model dvoch najvyšších súťaží, schválil zriadenie licenčnej komisie a odobril nového člena Komisie mládeže SZĽH. 

Ešte pred začatím zasadnutia Výkonného výboru SZĽH sa jeho členovia zúčastnili na diskusii zástupcov extraligových klubov a klubov Slovenskej hokejovej ligy o modeli súťaže a forme postupu a zostupu medzi jednotlivými ligami. Keďže k jednoznačnému konsenzu nedošlo, Výkonný výbor SZĽH ponechal v platnosti aktuálny model priameho postupu a zostupu. „Prioritou pre Výkonný výbor SZĽH je stále dohoda medzi extraligovými klubmi a klubmi SHL. Do budúcna sme otvorení ďalšej diskusii v tomto smere. V aktuálnom olympijskom cykle zatiaľ zostáva v platností priamy postup a zostup, takže kluby sa podľa toho môžu dopredu pripraviť,“ povedal po zasadnutí výkonného výboru generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo.

Výkonný výbor SZĽH zároveň schválil nového člena Komisie mládeže SZĽH, ktorým sa stal Boris Majeský z klubu HO HAMIKOVO O.Z Hamuliakovo, a tiež schváli zriadenie Licenčnej komisie profesionálneho hokeja, ktorá bude poradným orgánom Výkonného výboru SZĽH pri posudzovaní splnenia ekonomických podmienok pre štart v súťažiach.