Mladé Slovenky tesne prehrali so Švajčiarskom

TOMAKOMAI / BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenské reprezentantky do 18 rokov prehrali v záverečnom vystúpení na turnaji European Hockey Tournament v Japonsku tesne 1:2 so Švajčiarskom a obsadili poslednú 4. priečku. Naše hráčky síce v tomto zápase zaznamenali výrazne viac striel na bránku, ale gólovo sa presadili iba raz, keď už v 6. minúte skórovala Hana Fančovičová. Švajčiarky odpovedali na začiatku druhej tretiny z hokejky Salzgeberovej. Rozhodujúci gól padol 5 minút pred koncom, keď sa presadila Surdezová. Naše hráčky boli v tomto zápase až 10-krát vylúčené, pričom nevyužili ani jednu z piatich presiloviek.

European Hockey Tournament (Tomakomai, Japonsko) - výsledok:

Švajčiarsko ženy "18" - SR ženy "18" 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly:
23. Salzbergerová, 55. Surdezová - 6. Fančovičová (Klimantová)
Pomer striel 11:29, vylúčenia 5:10, presilovky a oslabenia 0:0

Konečné poradie:
1. Japonsko 9 bodov
2. Nemecko 6
3. Švajčiarsko 3
4. Slovensko 0