Mladé Slovenky čaká posledný domáci kemp pred MS, v zámorí ich doplní jedna hráčka

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia do 18 rokov finišuje s prípravou na majstrovstvá sveta elitnej kategórie v amerických mestách Madison a Middleton (6. - 13. júna). Posledný tréningový kemp v domácich podmienkach absolvuje od stredy 25. mája. Do dejiska turnaja odletí v prvý júnový deň.

V Pezinku sa realizačnému tímu pod vedením hlavnej trénerky Gabriely Sabolovej bude hlásiť 23 hráčok. „Na každý deň máme naplánovanú tréningovú jednotku na ľade, ktorá bude doplnená aj o tréning na suchu. Dievčatám spestria program dve prednášky. Prvá z nich bude v réžii Antidopingovej agentúry SR. Väčšina hráčok doteraz nebola testovaná, takže chceme, aby vedeli, aká procedúra ich môže čakať. Druhá prednáška bude venovaná športovej výžive,“ prezradila pre Hockey Slovakia generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová.

Tvorbu nominácie na šampionát ovplyvnili zranenia hráčok, ale aj administratívne záležitosti potrebné pre vstup do USA a taktiež covid protokol Medzinárodnej hokejovej federácie. Káder v zámorí ešte doplní Barbara Sibertová pôsobiaca v Kanade.

„Z logistických dôvodov ju nebolo rozumné ťahať na Slovensko, keďže študuje na strednej škole. V dejisku podujatia odohráme 3. júna prípravný zápas proti Švajčiarkam a po ňom sa rozhodneme, či ju vezmeme alebo nevezmeme na šampionát,“ uviedla Kožanová.

Slovenky naberú smer USA 1. júna. Z Viedne sa presunú do Chicaga a odtiaľ poputujú autobusom do dejiska turnaja. V súčasnom kádri figuruje vrátane Sibertovej 24 hráčok, ale na šampionátovú súpisku sa zmestí iba 22 mien. Jedna pozícia navyše je pripravená pre pohotovostnú tretiu brankárku. 

„Do štartu turnaja nás ešte čakajú viaceré testovania na prítomnosť koronavírusu. K tomu treba prirátať dlhý let, prípravný zápas, aklimatizáciu. Stať sa môže čokoľvek. Definitívny menoslov hráčok zapíšeme na súpisku deň pred začiatkom podujatia, 5. júna,“ uzavrela Kožanová.

Slovenské reprezentantky sa predstavia v Spojených štátoch amerických v B-skupine v konkurencii Nemiek, Češiek a Švajčiarok. Z tejto štvorice preniknú najlepšie dva tímy do štvrťfinále, zvyšné dva budú bojovať o záchranu v sérii hranej na dve víťazstvá. Prvý duel na turnaji odohrajú Slovenky v pondelok 6. júna o 23.00 h SELČ proti Češkám. V stredu 8. júna o 3.00 SELČ ich preveria Švajčiarky a v piatok 10. júna o 3.00 SELČ Nemky. 

Káder SR 18 Ženy na VT v Pezinku a MS v USA (25. 5. - 13. 6. 2022)

Hráčky podľa klubov
Zuzana DOBIAŠOVÁ HC ŠKP Bratislava
Barbora KAPIČÁKOVÁ HC ŠKP Bratislava
Alexandra MATEIČKOVÁ HC ŠKP Bratislava
Laura MEDVIĎOVÁ HC ŠKP Bratislava
Hana FANČOVIČOVÁ HK Bratislava
Emma DONOVALOVÁ HK Brezno
Lívia DEBNÁROVÁ HC 07 Detva
Nikola JANEKOVÁ MHK Dolný Kubín
Klára MACKOVÁ HK Humenské levy
Nina HUDÁKOVÁ HC Košice
Laura JANCSÓOVÁ HK Levice
Nina ŠTRBÁKOVÁ MHK Martin
Lily STERN HK Lokomotíva Nové Zámky
Kristína TARICSOVÁ HK Lokomotíva Nové Zámky
Liana TOMAŠTÍKOVÁ HK Lokomotíva Nové Zámky
Ema TÓTHOVÁ HK Lokomotíva Nové Zámky
Sarah NILABOVIČOVÁ ŽHK Poprad
Tatiana BLICHOVÁ Prešov Penguins
Emma PLANKENAUEROVÁ HC Petržalka 2010 Bratislava
Laura IVANECKÁ ŽHK 2000 Šarišanka Prešov
Sandra HALUŠKOVÁ MŠK Púchov
Hana KRÁKOROVÁ HK Trnava
Mária NEMČEKOVÁ HK Trnava
Barbara SIBERTOVÁ South Delta Storm/Kan.
REALIZAČNÝ TÍM
Generálna manažérka Ľubomíra KOŽANOVÁ
Manažérka Zuzana MORAVČÍKOVÁ
Hlavná trénerka Gabriela SABOLOVÁ
Asistent trénerky Juraj OSTROLUCKÝ
Tréner brankárok Dušan VLK
Kondičný tréner Juraj FULJER
Lekári Rajmund SZIKORA (od 30. 5.)
Masér Ľubomír BAKA (od 27. 5.)
Masér Marián HLUCH (od 30. 5.)

Náhradníčky (na telefonické zavolanie): Emma Bianka ŽIVČÁKOVÁ (HO Hamikovo Hamuliakovo), Ivana LÁTKOVÁ (MsHKM Žilina), Alexandra ŠTETIAROVÁ (HC Břeclav/ČR).


Ďalšie články